Матвій Бідний: «росія використовує кожного атлета для своєї пропаганди»

Очільник Міністерства молоді та спорту України Матвій Бідний поділився думками щодо майбутніх ХХХІІІ Літніх Олімпійських ігор у Парижі із журналістом німецького видання Die Welt. В інтерв’ю, яке проводили в українському посольстві у Берліні, обговорили, як росія використовує своїх та іноземних атлетів для пропаганди, а також про рішення Міжнародного олімпійського комітету (МОК) допустити російських та білоруських спортсменів до змагань у нейтральному статусі.

«Нейтрального та аполітичного спорту не існує, тим паче, в росії. Кожен російський атлет буде використаний для російської пропаганди», – говорить Матвій Бідний.

Матвій Бідний нагадав як після нещодавнього тенісного турніру юна українська спортсменка з необачності потисла руку «нейтральній» росіянці, а російська пропаганда використала цю сцену проти України: «Вони використають всіх і кожного, кожен випадок для своєї пропаганди», – зауважує очільник Міністерства.

Матвій Бідний пояснив, чому Україна виступає за повне виключення представників росії та білорусі від міжнародних змагань. Він нагадав історичні приклади, як диктатори використовували спорт для власної пропаганди.

«Олімпійські ігри 1936 року в Берліні дали Гітлеру можливість зміцнити і розширити свою владу. І ми всі знаємо, що сталося потім… Напередодні Олімпійських ігор у Пекіні (2008 року) росія почала війну у Грузії. У 2014 році відбулися зимові Олімпійські ігри в Сочі. Путін використовував ігри та Олімпійське перемир’я, щоб реалізувати свої злочинні наміри по анексії Криму. У 2022 році він розпочав повномасштабне вторгнення у нашу країну, поки в Китаї проходили Олімпійські та Паралімпійські зимові ігри. Що буде далі? Що станеться у 2024 році?», – ставить риторичне питання Матвій Бідний.

«Всім, хто стверджує, що Олімпійські ігри – це лише спортивний захід, я кажу: Ні, це не так. Париж-2024 дуже важливий. Ми всі, весь спортивний світ, усі спортивні асоціації та організації, і зокрема МОК, несемо відповідальність за майбутнє світу», – наголошує очільник Міністерства.

На завершення Матвій Бідний висловив очікування, що Олімпійські ігри в Парижі стануть символом єдності та поваги до олімпійських цінностей, а участь атлетів з країн-агресорок буде виключена.

 

За матеріалами mms.gov.ua

 

Прокрутити вгору