Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

Львівський державний
університет
фізичної культури
імені Івана Боберського

Моделювання та інформаційні технології у фізичному вихованні і спорті: підсумки XX Міжнародної наукової конференції

12–14 червня відбулася XX Міжнародна наукова конференція «Моделювання та інформаційні технології у фізичному вихованні і спорті». За традицією промотором конференції став колектив кафедри стрільби і технічних видів спорту нашого Університету. Принциповою умовою цього наукового заходу упродовж ось уже 20 років є виключно офлайн участь.

Враховуючи попередній досвід, з міркувань безпеки місце проведення заходу було знову перенесено з Львова до міста Берегове. Уже втретє поспіль, в рамках угоди про співпрацю, співорганізатором наукового заходу став Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ – освітня установа, що відзначається європейським підходом у наданні освітніх послуг, доброю матеріальною базою, мультикультурним науково-педагогічним складом працівників і студентів, оригінальністю академічного життя.  

Відкрили конференцію завідувач кафедри стрільби та технічних видів спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського професор Богдан Виноградський, проректор з наукової роботи та питань якості освіти Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці II Дюло Фодор та заступник міського голови міста Берегове Іштван Вінце. До заходу також долучилися проректор з навчально-методичної роботи ЗУІ Олександр Бергхауер і проректор з господарської та навчальної роботи Іван Чизмар. 

Серед учасників наукового форуму були представники багатьох класичних і спеціалізованих закладів вищої освіти не лише України, але й Литви, Польщі, Угорщини, Італії та Азербайджану. Додатковим чинником розширення наукового дискурсу стала можливість використання чотирьох робочих мов – української, угорської, польської й англійської. 

Активну участь у конференції взяли представники Української технологічної академії, члени стрілецьких спортивних федерацій України, військові ЗСУ, науково-педагогічні працівники з різних регіонів України. 

Робота конференції відбувалася у форматі доповідей, дискусій та обговорень. Насичена програма передбачала проведення практичного семінару «Особливості впровадження стрілецького модуля в курс базової військової підготовки ЗВО», у якому взяли участь представники федерацій стрілецького хортингу та практичної стрільби. 

Родзинкою конференції стала зустріч із українською сноубордисткою, призеркою чемпіонату світу, учасницею чотирьох зимових Олімпійських ігор, аспіранткою кафедри зимових видів спорту ЛДУФК Аннамарі Данчею. 

Особливу зацікавленість учасників викликала спільна презентація найновіших видань ЛДУФК імені Івана Боберського та ЗУІ ім. Ференца Ракоці II, оскільки майже усі автори видань були присутні на конференції, тож кожен із них мав можливість розповісти про свої останні напрацювання. Опісля відбулося офіційне передання видань ЛДУФК імені Івана Боберського до інститутської бібліотеки. 

У програмі також було передбачено низку суміжних пізнавальних заходів, зокрема ознайомлення із навчальними базами ЗУІ у селах Великі Береги та Кідьош, де завідувач Туристично-інформаційного центру «Ракоці-тур» Ванесса Бірток організувала екскурсію в етнографічний музей-садибу, дегустацію традиційних угорських кулькових пишок, огляд Ботанічного саду ім. Сікури Йожефа та відповідної дослідницької бази, а також ознайомлення з технологією виноробства на Берегівщині.  

Варто особливо відзначити культурно-відпочинкові та спортивні моменти конференції – товариський турнір із настільного тенісу на базі Спортивно-оздоровчого центру ЗУІ, відвідування місцевих термальних комплексів «Жайворонок», «Авангард», «Косино». 

Щиро дякуємо за активну участь у нашій конференції всім її учасникам. Особлива вдячність нашим партнерам – колективу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ за надзвичайно тепле і щире прийняття на сонячному Закарпатті. 

Сподіваємося, що цей науковий захід став мотиваційним чинником для подальшого співробітництва і дослідницької активності у нелегкий час для нашої Держави. Плануємо не менш цікаву зустріч й у 2026 році. 

 

Оргкомітет конференції 

Фото Лани Афандієвої 

та Олександра Калиніченка 


Запрошуємо приєднатись до офіційних сторінок нашого Університету в соціальних мережах!

Instagram | Facebook | Telegram | TikTok | YouTube | Twitch

Прокрутка до верху