Офіційно: МОК допустив росіян та білорусів під нейтральним прапором до літньої Олімпіади-2024 в Парижі

Виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету (МОК) допустив російських та білоруських спортсменів під нейтральним прапором до ХХХІІІ літніх Олімпійських Ігор-2024, які відбудеться у столиці Франції Парижі з 26-го липня до 11-го серпня.

«Як і всі інші спортсмени на Олімпійських іграх, індивідуальні нейтральні спортсмени також повинні дотримуватись правил і положень, що застосовуються на Олімпійських іграх, включаючи антидопінгові правила.

Як і всі інші спортсмени, вони також повинні підписати оновлені Умови участі у змаганнях, які застосовуються до Парижа-2024. Вони містять зобов’язання поважати Олімпійську хартію, включаючи місію Олімпійського руху для миру.

Індивідуальні нейтральні спортсмени будуть запрошені МОК та відповідними федераціями. Тільки дуже обмежена кількість спортсменів пройдуть кваліфікацію через діючі системи кваліфікації.

Серед 4600 спортсменів з усього світу, які пройшли кваліфікацію на Париж-2024, є лише 11 індивідуальних нейтральних спортсменів – вісім із російським паспортом та троє з білоруським паспортом.

Для порівняння, на сьогоднішній день понад 60 українських спортсменів пройшли відбір на Париж-2024. Очікується, що українська делегація буде приблизно такою самою, як на Олімпіаді-2020 у Токіо.

Суворі умови відбору для індивідуальних нейтральних спортсменів у Парижі 2024 року є такими ж строгими умовами відбору,
за якими вони проходили кваліфікацію, а саме
:

• Кваліфіковані спортсмени з російським чи білоруським паспортом будуть зареєстровані як індивідуальні нейтральні спортсмени (AIN) та змагатимуться як індивідуальні нейтральні спортсмени.

• Команди спортсменів із російським чи білоруським паспортом не розглядаються для участі.

• Спортсмени, які активно підтримують війну, не матимуть права бути заявленими або брати участь у змаганнях. Допоміжний персонал, який активно підтримує війну, не залучатиметься до роботи.

• Спортсмени, які перебувають за контрактом з російськими чи білоруськими військовими чи службами національної безпеки, не матимуть права бути заявленими чи брати участь у змаганнях. Допоміжний персонал, який працює за контрактом з російськими чи білоруськими військовими чи органами національної безпеки, не залучатиметься до роботи.

• Будь-який такий Індивідуальний нейтральний спортсмен, як і решта спортсменів-учасників, повинен буде відповідати всім антидопінговим вимогам, які застосовуються до них напередодні та під час Олімпійських ігор у Парижі 2024 року, і особливо вимогам, викладеним в антидопінгових правилах.

• Санкції проти російських та білоруських держав та урядів, винних у війні, залишаються чинними до Олімпійських ігор у Парижі у 2024 році. Це означає, зокрема, що жоден прапор, гімн, кольори чи будь-яка інша ідентифікація Росії чи Білорусі не демонструватимуться на Олімпійських іграх у Парижі 2024 року на якомусь офіційному місці проведення чи якомусь офіційному заході. Жоден російський чи білоруський уряд чи державні чиновники не будуть запрошені чи акредитовані на Олімпійські ігри в Парижі у 2024 році», – повідомляє МОК.

 

За матеріалами офіційного сайту МОК

Прокрутити вгору