Олена Стецків і Андрій Мандзій допомогли збірній України з санного спорту пробитися у ТОП-5 в естафеті на Євро-2024

В австрійському Інсбруці, на льодовій трасі Olympia-Eiskanal минулими вихідними, 13-го і 14-го січня поточного року, відбувся 55-й за ліком чемпіонат Європи 2024 року з санного спорту. Національна збірна України найкращий результат показала у заключному виді програми континентального форуму – командній естафеті. «Синьо-жовті», в складі яких було й двоє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – аспірант Андрій Мандзій та випускниця Олена Стецків, в підсумковому протоколі замкнули першу п’ятірку.

Традиційно для змагань з санного спорту, саме командна естафета завершувала цьогорічний чемпіонат Європи-2024, який приймала льодова траса Olympia-Eiskanal австрійського Інсбруку – столиці зимових Олімпійських ігор 1964 та 1976 років. Втім, цей вид програми на звітних змаганнях мав одну особливість. Адже вперше на континентальному форумі санкарів естафета мала не три етапи, а чотири. До одномісних екіпажів у жінок та одно- і двомісних саней у чоловіків додався двомісний жіночий екіпаж.

Тренерський штаб збірної України, який повністю складається з випускників кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Орест Стефанишин) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Тараса Гарцули (головний тренер), Володимира Вахрушева та Олега Жеребецького, на командну естафету Євро-2024 виставив наступний секстет (за порядком виходу на дистанцію): жіночі одномісні сани – Юліанна Туницька (Кременець Тернопільскої області), чоловічий двомісний екіпаж – Ігор Гой (Кременець) / Назарій Качмар (Львів), чоловічі одномісні сани – Андрій Мандзій (Кременець), жіночий двомісний екіпаж – Олена Стецків / Олександра Мох (обидві – Львів).

У підсумку наші санкарі виконали завдання тренерів збірної та керівництва національної федерації практично на всі сто відсотків – фінішували п’ятими, достатньо впевнено випередивши в боротьбі за місце у ТОП-5 своїх принципових суперників з Румунії та Польщі. Сумарний час проходження усіх чотирьох етапів у «синьо-жовтих» на фініші був на 0,547 секунди кращим, ніж у румунів та на 0,734 секунди швидшим, ніж у поляків. А говорити про те, чи могли українці посісти більш високе місце, станом на нині однозначно не доводиться. Адже Австрія, Німеччина, Італія та Латвія – це команди, як то кажуть у спорті, з іншої, значно більш потужної ліги.

Аби не бути голослівними, скажемо, що латвійцям, які цього разу стали четвертими, ми програли 2,204 секунди. Для санного спорту – це прірва… Адже ті ж таки латвійці поступилися новоспеченим чемпіонам Європи австрійцям, які дещо несподівано цього разу обіграли німців (напевне, допомогла рідна траса), трохи більше секунди – 1,095. Тож, можете самі співставити ці цифри, бо ні для кого не секрет, що в санному спорті лік йде на тисячні долі секунди…

Щодо особистих змагань, то найвищим досягненням українців було два 11-их місця – аспіранта першого року навчання ЛДУФК імені Івана Боберського, 35-річного ветерана та лідера збірної України Андрія Мандзія на одномісних санях та двомісного жіночого екіпажу у складі двох львів’янок – випускниці нашого закладу вищої освіти Олени Стецків (на фото нижче) і її молодої партнерки Олександри Мох.

Додамо, що з усіма результатами змагань 55-го чемпіонату Європи-2024 з санного спорту в австрійському Інсбруці можна ознайомитися за посиланням.