Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

ldufk_new_logo
Львівський державний
університет
фізичної культури
імені Івана Боберського

Семеро ватерполістів ЛДУФК у складі збірної України здобули «срібло» Ліги націй – 2024

У чеському місті Брно у неділю, 10-го листопада поточного року, завершилася Ліга націй – 2024 з водного поло серед чоловічих команд. Почесний трофей виборювали 12 збірних, серед них й національна команда України, склад якої на 50 відсотків було сформовано зі студентів та випускників кафедри водних і неолімпійських видів спорту (завідувач – професор Олег Сидорко) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головним тренером «синьо-жовтих» є Олексій Шведов, який диплом про вищу освіту здобув у стінах нашого закладу вищої освіти.

Зокрема, спортивну честь синьо-жовтого прапора на Лізі націй – 2024 в чеському місті Брно, і яка тривала впродовж трьох днів, з 8-го по 10-те листопада поточного року, в складі збірної України захищали першокурсник факультету педагогічної освіти Олег Рудник, студенти другого, третього і четвертого курсів факультету фізичної культури і спорту – Ярема Арцишевський, Данило Соколов та Чінгіз Агаджанов відповідно, а також троє випускників нашого вишу – Олександр Дядюра, Костянтин Алєксєєв і Орест Джура.

Також зазначимо, що матчі звітного турніру, які гостинно приймав водний майданчик Městský Plavecký bazén Lužánky, в якості арбітра від України обслуговував наймолодший суддя міжнародної категорії на теренах Європи, 19-річний ЮрійДанило Федун (на фото нижче – п’ятий справа) – студент третього курсу факультету педагогічної освіти нашого Університету. Причому його рівень суддівства був дуже хорошим. Про це свідчить той факт, що він обслуговував не лише півфінальну гру Словаччина – Португалія, а й матч за бронзові медалі Литва – Словаччина.

Загалом в цьогорічній Лізі націй заявилося 12 збірних, які на груповому етапі було розподілено на чотири групи:

ГРУПА -А-
Люксембург, Польща, Чехія

ГРУПА -B-
Словаччина, Португалія, Фінляндія

ГРУПА -С-
Швеція, Україна, Вельс

ГРУПА -D-
Англія, Литва, Данія

Усі 12 матчів групового етапу (по три в кожній групі) було зіграно у п’ятницю, 8-го листопада. Збірна України в своєму першому поєдинку без проблем розібралася з командою Вельсу. А найкраще те, що відбувалося у цій грі на водному майданчику, характеризують фінальні цифри на табло – 21:8 (5:2, 5:3, 7:1, 4:2) на користь наших хлопців. Впевнено підопічні Олексія Шведова та Тимура Шиліна обіграли у вечірній зустрічі й збірну Швеції. Втім, початок протистояння двох «синьо-жовтих» команд був просто шокуючим для українських шанувальників гри з м’ячем на воді. Команди зіграли неповних три хвилини, а «Тре Крунур» вигравала вже 2:0. До завершення першого періоду українці так і не оговталися, а рахунок на табло не змінився. Однак після «чоловічої» розмови з тренерами впродовж першої перерви, наші ватерполісти, як то кажуть, почули своїх керманичів і взялися до справи так, як і належить справжнім професіоналам. Як наслідок, в трьох наступних періодах шведи не закинули жодного м’яча, а українці, довівши до гольового завершення 14 своїх атак, виграли з переконливим рахунком 14:2 (0:2, 4:0, 6:0, 4:0).

Посівши перше місце в групі «С», другий ігровий день збірна України розпочала матчем чвертьфінальної стадії проти команди Данії, яка посіла друге місце в групі «D». У цій грі «синьо-жовті» не стали відкладати вирішення питання про переможця на потім, одразу взявшись до масованого тиску на ворота суперника, який не припиняли до фінальної сирени. Цікаво, що в кожній чверті українці закинули по п’ять м’ячів. При цьому в кожній пропускали по два, окрім другої, коли дозволили суперниками забити тільки один гол. Тож підсумковий рахунок цього поєдинку – 20:7 (5:2, 5:1, 5:2, 5:2).

Півфінал за участю українців проти збірної Литви відбувся ввечері того ж дня. Треба віддати належне команді Анатоліюса Асаявічюса, яка своєю грою ще раз довела, що вона постійно додає в майстерності та спроможності чинити гідний опір. Однак до того рівня, аби насправді на рівних грати проти збірної України, вона, що називається, ще не доросла. Незважаючи на максимальну самовіддачу суперника, «синьо-жовті» практично увесь матч контролювали хід розвитку подій і впевнено виграли з перевагою у шість влучних кидків – 14:8 (2:1, 5:2, 2:1, 5:4).

Не побачили глядачі інтриги і в іншому півфіналі, де визначався суперник українців по фіналу. До гри Португалія – Словаччина фахівці вважали шанси команд на перемогу практично однаковими – 50 на 50. Однак рівна боротьба тривала тільки до екватора другого періоду, коли словаки, програючи в рахунку 2:4, зуміли відновити статус-кво – 4:4. А далі португальці включили максимальні швидкості і впродовж наступних дев’яти хвилин закинули шість м’ячів поспіль, тим самим повністю перевернувши гру на свою користь – 10:6. А коли пролунала фінальна сирена, рахунок на користь португальців був 17:9 (4:2, 3:2, 5:2, 5:3).

Поразка у вісім голів настільки приголомшила збірну Словаччини, що наступного дня, в матчі за підсумкове третє місце, вона, як то кажуть, в одні ворота програла команді Литви – 8:15 (4:7, 1:3, 2:4, 1:1). І це при тому, що на груповому етапі між цими командами словаки виграли з рахунком 17:11 (4:3, 5:4, 4:1, 4:3)…

Фінальний поєдинок Україна – Португалія очікувався з величезним інтересом, а шанси команд на перемогу і, відповідно, завоювання почесного трофею, практично усіма фахівцями вважалися рівними. Забігаючи трохи наперед, одразу скажемо, що гра повністю виправдала очікування вболівальників – поєдинок видався видовищним, з великою кількістю голів від обох команд, а переможця в підсумку визначали в серії післяматчевих пенальті.

Втім, коли аналізувати матч загалом, виходячи не лише від емоцій, то треба сказати, що українці не повинні були доводити справу до післяматчевої «лотереї». Так, команда Фернанда Лейте, як і очікували українці, насправді виявилася міцним «горішком». Однак кожен з трьох перших періодів, у значній мірі завдяки майже ідеальній реалізації чисельної більшості, «синьо-жовті» вигравали з перевагою в один м’яч – 5:4, 3:2, 3:2. Тож заключну чверть гри наша команда розпочинала за цілком комфортного рахунку 11:8.

На жаль, втримати перевагу впродовж заключних восьми хвилин ігрового часу підопічним Олексія Шведова та Тимура Шиліна не вдалося. Більше того, виграючи 13:12 за 1 хвилину 55 секунд до фінальної сирени, українці примудрилися з інтервалом в 12 секунд пропустити двічі і за 1 хвилину 7 секунд до завершення ігрового часу вже програвали – 13:14. Втім, реалізувавши чисельну більшість за 13 секунд до закінчення гри, зрівняли рахунок – 14:14 – і тим самим перевели фінальне протистояння в серію післяматчевих 5-метрових пенальті. На жаль, пані Фортуна вирішила, що в післяматчевій серії пенальті на перемогу більше заслужили португальці. Вони реалізували чотири кидки з п’яти, а українці – два з чотирьох. П’яту спробу «синьо-жовтим» виконувати не було сенсу – перемога вже була за суперниками – 14:14 (5:4, 3:2, 3:2, 3:6), пенальті – 2:4…

СКЛАД ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ НА ЛІЗІ НАЦІЙ2024:

Воротарі – Костянтин Нікольський, Марко Хитрий;

Польові гравці – Олег Рудник (2 голи – 0 фолів), Денис Ракітін (13 – 2), Ярема Арцишевський (3 – 2), Олександр Дядюра (10 – 1), Роман Грищук (1 – 5), Данило Соколов (9 – 3), Чінгіз Агаджанов (3 – 6), Денис Гусаков (4 – 11), Костянтин Алєксєєв (13 – 4), Артем Грибов (0 – 3), Орест Джура (17 – 2), Олександр Ричун (4 – 1), Юрій Чижук (4 – 10);

Тренери – Олексій Шведов, Тимур Шилін.

 

Додамо, що з повною статистикою усіх матчів Ліги націй – 2024 з водного поло серед чоловічих команд,
що відбулася в чеському місті Брно впродовж трьох днів, з 8-го по 10-те листопада поточного року, можна ознайомитися
ЗА ПОСИЛАННЯМ

Прокрутка до верху