Шахісти ЛДУФК імені Івана Боберського переможно стартували у Світовій Університетській шаховій лізі сезону осінь-2023

Впродовж трьох осінніх місяців поточного року триватимуть баталії Світової Університетської шахової ліги сезону осінь-2023 (Collegiate Chess League – Fall Season – 2023), які проходять під егідою Національної асоціації студентського кіберспорту (The National Association of Collegiate Esports – NACE). Втретє у планетарному студентському шаховому форумі виступають й шахісти Львівського державного університету фізичної культур імені Івана Боберського – єдиного представника України в звітному змаганні.

Національна асоціація студентського кіберспорту (The National Association of Collegiate Esports – NACE) – це найбільша університетська кіберспортивна ліга світу, яка налічує наразі не менше 800 університетів, понад 4000 команд та майже 20 000 студентів з усіх куточків нашої планети.

Станом на сьогодні Національна асоціація студентського кіберспорту проводить змагання з таких ігор: Overwatch 2, Counter-Strike: Global Offensive, Call of Duty: Modern Warfare 2, Rocket League, Super Smash Bros. Ultimate, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, VALORANT, League of Legends, DOTA 2, Hearthstone, Fortnite, eNASCAR, Chess.com, PUBG MOBILE.

Поточна Світова Університетська шахова ліга, що триватиме впродовж вересня, жовтня і листопада 2023 року, об’єднала 360 студентських команд з Північної і Південної Америки, Азії, Африки та Європи, які згідно із рейтингом гравців розподілено на 23 дивізіони. Зазначимо, що ЛДУФК імені Івана Боберського став єдиним представником у Лізі від України. Додамо, що чисельність учасників Світової Університетської шахової ліги, яка проводиться на платформі Chess.com, перевищила 2000 студентів, що є абсолютним рекордом для студентських шахових змагань.

В осінньому сезоні 2023 року Світової Університетської шахової ліги команда ЛДУФК імені Івана Боберського представлена одразу трьома командами, які виступають в різних за силою дивізіонах.

 

У Дивізіоні ІІ команду ЛДУФКА представляють:

 • Олександр Прохоров (капітан) – аспірант ІІ курсу
 • Володимир Медведик – студент ІV курсу факультету ФКіС
 • Андрій Придун – студент ІІІ курсу факультету ФКіС
 • Богдан Лозинський – студент ІІ курсу факультету ФКіС
 • Дмитро Білецький – студент І курсу факультету ФКіС

У Дивізіоні ІV команду ЛДУФКВ представляють:

 • Роман Дмитрів (капітан) – студент ІV курсу факультету ПО
 • Станіслав Бондаренко (капітан) – студент ІІІ курсу факультету ПО
 • Віталій Дзюрак – випускник 2023 року
 • Вікторія Швець – студентка ІІ курсу факультету ПтаЗО
 • Ростислав Гончаренко – студент І курсу факультету ФКіС

У Дивізіоні XVIII команду ЛДУФКС представляють:

 • Станіслав Лазар (капітан) – студент ІV курсу факультету ФКіС
 • Владислав Баклажков – студент ІV курсу факультету ФКіС
 • Анна Погоріла – студентка ІV курсу факультету ФТіЕ
 • Максим Маслієвич – студент ІV курсу факультету ФКіС
 • Дмитро Малиш – студент ІІ курсу факультету ФКіС

Тренер
кандидат наук з фізичного виховання і спорту,
доцент кафедр олімпійської освіти і стрільби та технічних видів спорту
Антон Литвинець

 

КАЛЕНДАР МАТЧІВ СВІТОВОЇ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ ШАХОВОЇ ЛІГИ
СЕЗОНУ ОСІНЬ2023

Згідно з Регламентом, в кожному дивізіоні змагаються 16 команд, які розподілено на дві групи – по вісім у кожній. На груповому етапі буде зіграно турнір в одне коло. За його підсумками по дві найкращі команди з кожної групи одразу виходять у чвертьфінал. Команди, які займуть в одній з двох груп третє, четверте, п’яте і шосте місця, гратимуть в 1/8 фіналу проти колективів, які в іншій групі займуть шосте, п’яте, четверте та третє місця відповідно. А команди, які в кожній з двох груп займуть сьоме та восьме місця, припиняють свою участь у турнірі.

Матч складається з 16-ти партій – кожен з чотирьох шахістів однієї команди впродовж ігрового дня проводить чотири партії проти кожного з квартету гравців команди суперника. При цьому кожен шахіст дві партії грає білими фігурами та дві чорними. За перемогу в партії команді нараховується 1 очко, за нічию – 0.5 очка, за поразку – 0 очок.

 

Додамо, що усі три команди ЛДУФК імені Івана Боберського
переможно розпочали груповий етап
:

команда ЛДУФКА перемогла Далекосхідний університет (Філіппіни) – 10:6;

команда ЛДУФКB перемогла 2 Оттавський університет (Канада) – 14:2;

команда ЛДУФКС перемогла Національний університет Сінгапуру (Сінгапур) – 13:3.

 

ПРИЗОВІ СВІТОВОЇ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ ШАХОВОЇ ЛІГИ
СЕЗОНУ ОСІНЬ2023

Тож вітаємо наших шахістів з успішним стартом та бажаємо не менш вдалого продовження виступів у Світовій Університетській шаховій лізі сезону осінь-2023.

Прокрутити вгору