Стрибун у висоту Андрій Проценко став переможцем турніру Gala di Castelli – 2023 у Швейцарії

Змагання Gala di Castelli – 2023 в межах серії Світового легкоатлетичного континентального туру категорії Silver поточного літнього сезону 2023 року відбулися у місті Беллінцона (Швейцарія). В секторі для стрибків у висоту серед чоловіків з рекордом змагань переміг українець Андрій Проценко – зірковий випускник кафедри легкої атлетики (завідувач – доцент Ярослав Свищ) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

«Тут певно ніколи не буває вітрів, настільки місто оточене горами з усіх боків», – ще перед змаганнями зазначив призер чемпіонатів світу і Європи, фіналіст Олімпійських ігор Андрій Проценко. Саме він був єдиним представником України на змаганнях Gala dei Castelli в Беллінцоні. І насправді, не можна не відзначити, наскільки гори й справді «обійняли» це альпійське місто в Швейцарії.

Саме в такому затишному куточку після певної паузи, починаючи з 2011 року, відбувається турнір Gala dei Castelli. Місце, наближення завершення сезону, розуміння того, що чемпіонат світу позаду – всі ці фактори, певно, й зняли принаймні зовнішній тиск, який попри спортивне свято часто відчувається навіть на одноденних турнірах, і дозволили принаймні декому з атлетів «відпустити» себе й насолоджуватися змаганнями.

«Я і взагалі думав, що цей мій останній турнір сезону. В змагальному календарі стартів більше не було, проте після перемоги розмовляв з менеджером, Жозе Прайя, і з’ясувалося, що, найімовірніше, ще буде можливість пострибати. Тому тепер будемо думати з Геннадієм Зуєвим (також випускником ЛДУФК імені Івана Боберського – ред.), моїм тренером, про подальший план підготовки, – говорить Андрій Проценко. – Хочеться закінчити сезон на позитивній ноті й, в ідеалі, з найкращим результатом у 2023 році».

215 см – 220 см – 224 см – легко, невимушено, з першої спроби. Саме так в Беллінцоні стрибав Андрій Проценко. На 228 см він виходив лідером. І саме у нього були найкращі спроби й на цій висоті, навіть попри те, що планка так і не встояла.

«На 224 см Джанмарко Тамбері, побачивши вболівальника, який мене підтримує, одразу попросив оплесків для мене й у інших. Це сприяло емоційному сплеску, якого, можливо, на 228 см якраз і не вистачило, – розповідає Андрій Проценко. – Я дуже вдячний йому за це. Він справжній товариш у секторі для всіх стрибунів у висоту, відкритий і емоційний. Третя спроба на 228 см дійсно була дуже хорошою, мені вона сподобалася. Але відштовхування було заблизько. Потрібно було трішки відійти, але це теж було ризиковано, адже інколи буває так, що коли відходжу, починаю стрибати в довжину, а потрібно все ж у висоту. Хоча в Будапешті, на чемпіонаті світу, в кваліфікації розбіг був довший, але все це залежить від низки факторів: самопочуття, емоційного стану, покриття на стадіоні, погодних умов. У Беллінцоні стрибалося, насправді, добре. Й в голові я вже злітав на 230 см. Чому тоді не переніс висоту? От якраз через розбіг і не наважився. Плюс, хотів розстрибатися й краще спіймати відчуття вертикалі».

На 228 см не встояла планка й у суперників українця, включно з італійцем олімпійським чемпіоном Токіо-2020, чинним чемпіоном світу та Європи Джанмарко Тамбері. 224 см йому підкорилися з третьої спроби й за цим показником він став четвертим. А друге місце розділили поляк Норберт Кобєльскі й італієць Стефано Соттіле. Ну а переможцем став українець Андрій Проценко.

Більше того, 224 см – це новий рекорд змагань Gala dei Castelli. І тепер імена саме українців значаться серед рекордсменів зі стрибків у висоту як серед чоловіків, так і серед жінок, адже киянка Ірина Геращенко, перемігши з 194 см в 2019 році, тепер ділить звання рекордсменки з норвежкою Ханне Хаугланд.

Додамо, що з усіма результатами звітних змагань можна ознайомитися
ЗА ПОСИЛАННЯМ

 

За матеріалами сайту ФЛАУ

Прокрутити вгору