Три команди ЛДУФК імені Івана Боберського достроково гарантували собі участь в матчах плей-оф Світової Університетської шахової ліги сезону осінь-2023

На груповому етапі Світової Університетської шахової ліги сезону осінь-2023 (Collegiate Chess League – Fall Season – 2023), організатором змагань якої є Національна асоціація університетського кіберспорту (The National Association of Collegiate Esports – NACE), зіграно матчі четвертого та п’ятого ігрових днів попереднього групового етапу. Попереду ще два тури, однак усі три команди Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського уже гарантували собі участь в етапі плей-оф своїх дивізіонів. Більше того, знову ж таки усі три наші команди мають реальний шанс посісти у своїх групах перше або друге місце і тим самим одразу, оминувши стадію 1/8 фіналу, здобути путівки у чвертьфінал.

Нагадаємо, Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського – єдиний представник України на престижному світовому шаховому форумі. Поточна Світова Університетська шахова ліга, що триватиме впродовж вересня, жовтня і листопада 2023 року, об’єднала 360 студентських команд з Північної і Південної Америки, Азії, Африки та Європи, які згідно із рейтингом гравців розподілено на 23 дивізіони. А загальна чисельність учасників змагання, яке проводиться на платформі Chess.com, перевищила 2000 студентів, що є абсолютним рекордом для студентських шахових змагань.

Згідно з Регламентом, в кожному дивізіоні змагаються 16 команд, які розподілено на дві групи – по вісім у кожній. На груповому етапі, який наразі триває, буде зіграно турнір в одне коло. За його підсумками по дві найкращі команди з кожної групи одразу виходять у чвертьфінал. Команди, які займуть в одній з двох груп третє, четверте, п’яте і шосте місця, гратимуть в 1/8 фіналу проти колективів, які в іншій групі займуть шосте, п’яте, четверте та третє місця відповідно. А команди, які в кожній з двох груп займуть сьоме та восьме місця, припиняють свою участь у турнірі.

Матч складається з 16-ти партій – кожен з чотирьох шахістів однієї команди впродовж ігрового дня проводить чотири партії проти кожного з квартету гравців команди суперника. При цьому кожен шахіст дві партії грає білими фігурами та дві чорними. За перемогу в партії команді нараховується 1 очко, за нічию – 0.5 очка, за поразку – 0 очок.

Зазначимо, що в осінньому сезоні 2023 року Світової Університетської шахової ліги ЛДУФК імені Івана Боберського представлений одразу трьома командами, які виступають в різних за силою дивізіонах. А тренером усіх наших команд є Антон Литвинець – кандидат наук з фізичного виховання й спорту, доцент кафедр олімпійської освіти і стрільби та технічних видів спорту.

Вигравши три перші матчі, команда ЛДУФК–А, яка виступає в Дивізіоні ІІ, у наднапруженому матчі четвертого туру зазнала першої поразки в турнірі. Ця невдача стала справжньою несподіванкою зі знаком «–». Адже наші шахісти з рахунком 7:9 поступилися аутсайдеру групи – команді Віндзорського університету (Канада), який до того програв усі свої матчі. Втім, вже в наступному, п’ятому турі «інфізівці» зуміли реабілітуватися, обігравши в ще більш драматичному протистоянні з мінімальним рахунком 8.5:7.5 команду Технологічного інституту Джорджії–А (США).

СКЛАД КОМАНДИ ЛДУФКА

Олександр Прохоров (капітан) – аспірант ІІ курсу
Володимир Медведик – студент ІV курсу факультету ФКіС
Андрій Придун – студент ІІІ курсу факультету ФКіС
Богдан Лозинський – студент ІІ курсу факультету ФКіС
Дмитро Білецький – студент І курсу факультету ФКіС

Перемога у п’ятому турі дозволила нашій команді ЛДУФК–А одноосібно очолити групу «В» Дивізіону ІI. Щоправда, у шахістів Університету Макґілла–А (Канада), які мають на одну перемогу менше, зіграно на один поєдинок менше. Тож в разі виграшу у ньому, представники Країни кленового листка можуть нашу команду наздогнати і тоді на чолі турнірної таблиці буде дует лідерів.

А загалом поточна турнірна таблиця групи «В» Дивізіону ІI
станом на сьогодні має наступний вигляд
:

1. ЛДУФК імені Івана Боберського–А (Україна) – 4 перемоги / 1 поразка
2. Університет Макґілла–А (Канада) – 3 / 1
2. Мюнхенський технічний університет (Німеччина) – 3 / 2
2. Технологічний інститут Джорджії–А (США) – 3 / 2
5. Університет Вісконсин-Медісон–А (США) – 2 / 3
5. Далекосхідний університет (Філіппіни) – 2 / 3
7. Віндзорський університет (Канада) – 1 / 2
8. Корнелльський університет–А (США) – 0 / 4

 

Команда ЛДУФК–В, яка виступає в Дивізіоні ІV, у звітних – четвертому та п’ятому турах, здобула дві насправді важкі звитяги. Доля обох поєдинків вирішувалася у заключних, 15-й та 16-й партіях. Спочатку, в четвертий ігровий день наші шахісти з мінімальною перевагою в одне очко – 8.5:7.5 – обіграли суперників з Національного університету Сінгапуру. Практично за аналогічним сценарієм розвивалися події й в поєдинку п’ятого туру, де опонентами наших студентів була команда Мічиганського університету Енн Арбор–А (США). Підсумковий рахунок протистояння 9:7 на користь підопічних Антона Литвинця.

СКЛАД КОМАНДИ ЛДУФКB

Роман Дмитрів (капітан) – студент ІV курсу факультету ПО
Станіслав Бондаренко (капітан) – студент ІІІ курсу факультету ПО
Віталій Дзюрак – випускник 2023 року
Вікторія Швець – студентка ІІ курсу факультету ПтаЗО
Ростислав Гончаренко – студент І курсу факультету ФКіС

Ця перемога дозволила нашій команді ЛДУФК–В піднятися з третього місця на другу сходинку групи «В» Дивізіону IV, яку вона наразі ділить саме з шахістами Мічиганського університету Енн Арбор–А (США). При цьому одноосібним лідером став Технологічний інститут Джорджія–В (США), в якого стовідсотковий результат – п’ять перемог у п’яти поєдинках.

А загалом поточна турнірна таблиця групи «В» Дивізіону IV
станом на сьогодні має наступний вигляд
:

1. Технологічний інститут Джорджія–В (США) – 5 перемог / 0 поразок
2. Мічиганський університет Енн Арбор–А (США) – 4 / 1
2. ЛДУФК імені Івана Боберського–В (Україна) – 4 / 1
4. Університет Бата (Великобританія) – 3 / 2
5. Північно-Східний університет (США) – 2 / 2
6. Національний університет Сінгапуру–А (Сінгапур) – 1 / 4
7. Оттавський університет–А (Канада) – 0 / 4
8. Університет штату Огайо (США) – 0 / 5

 

Дві перемоги у звітних турах здобула й команда ЛДУФК–С, яка змагається в Дивізіоні ХVІІІ. Щоправда, далися вони «інфізівцям» з різною затратою нервових клітин. Цікаво, що в четвертий ігровий день, у зустрічі з шахістами Веллорского технологічного університету (Індія), який є одним із аутсайдерів турнірної таблиці, наша команда не очікувано зіткнулася з неймовірно непоступливим суперником, однак в підсумку здобула звитягу у насправді дуже важкій боротьбі з рахунком 9:7.

Натомість значно легше підопічні Антона Литвинця в п’ятому турі розібралися з на той момент одноосібним лідером – командою Університету штату Міссісіпі (США). Коли закінчилася заключна партія поєдинку, арбітри зафіксували перемогу нашої команди з більш, ніж переконливим рахунком – 12:4. Тож тепер саме ці два колективи ділять перше місце, а головне, з дуже великою ймовірністю саме вони, швидше за все, здобудуть дві прямі путівки у чвертьфінальну стадію плей-оф.

А загалом поточна турнірна таблиця групи «В» Дивізіону ХVІІІ за два тури
до завершення групового етапу має наступний вигляд
:

1. ЛДУФК імені Івана Боберського–С (Україна) – 4 перемоги / 1 поразка
1. Університет штату Міссісіпі (США) – 4 / 1
3. Технологічний інститут Флориди (США) – 2 / 3
3. Моравський університет (США) – 2 / 2
3. Оттавський університет (Канада) – 2 / 3
3. Національний університет Сінгапуру–D (Сінгапур) – 2 / 2
7. Браунський університет–Е (США) – 1 / 3
7. Веллорський технологічний університет (Індія) – 1 / 3

 

Додамо, що партії матчів чергового, шостого туру попереднього групового етапу Світової Університетської шахової ліги сезону осінь-2023 відбудуться у найближчу суботу, 28-го жовтня. А імена переможців та призерів стануть відомі 19-го листопада поточного року. Тож продовжуємо пильно стежити та палко вболівати за виступами наших шахових команд.

Прокрутити вгору