У грі 30-го туру УПЛ сезону-2023/2024 футболісти «Руху» на полі «Арени Львів» програли «Динамо» і тим самим втратили путівку у єврокубки

В домашньому поєдинку 30-го, заключного туру чемпіонату України з футболу серед клубів УПЛ сезону-2023/2024 львівський «Рух», в складі якого грає низка студентів кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а тренерський штаб сформовано повністю з випускників нашого закладу вищої освіти, на полі «Арени Львів» зіграв проти київського «Динамо». Аби здобути путівку в Лігу Конференцій, «Руху» достатньо було зіграти внічию. Однак гра завершилася з рахунком 2:1 на користь динамівців.

«Рух» (Львів) – «Динамо» (Київ) – 1:2

25 травня. Львів. Стадіон «Арена Львів». Початок – 15:30. Сонячно. Температура +28°C. 1500 глядачів

Арбітр – Дмитро Панчишин (Харків).

Асистенти арбітра: Ярослав Трехліб (Дніпро), Ігор Рибченко (Запоріжжя).

Четвертий арбітр – Олександр Афанасьєв (Харків).

Спостерігач арбітражу – Михайло Овчар (Калуш).

Арбітр VAR – Віктор Копієвський (Кропивницький).

Асистент арбітра VAR – Віталій Скобля (Суми).

Спостерігач арбітражу VAR – Юрій Мосейчук (Чернівці).

Делегат УАФ – Тарас Клим (Івано-Франківськ).

«РУХ»: Ледвій, Сич, Слюбик, Слюсар (Підгурський, 78), Роман (Лях, 62), Дідик, Таллес, Пастух, Плюман (О. Федор, 78), Квасниця, Карабін (Руніч, 52).

Головний тренер – Віталій Пономарьов.

«ДИНАМО»: Нещерет, Караваєв, Попов (Сирота, 61), Біловар (Михавко, 74), Дубінчак, Шепелєв, Андрієвський (Дячук, 64), Волошин (Малиш, 46), Діалло, Буяльський (Царенко, 46), Беніто.

Головний тренер – Олександр Шовковський.

Голи: Дідик (63) – Діалло (51), Царенко (76).

Попередження: Роман (60), Квасниця (67) – Діалло (83).

У 30-му, завершальному турі УПЛ сезону-2023/2024 «Рух» на полі стадіону «Арени Львів» зустрічався з київським «Динамо». Цей поєдинок був дуже принциповим для «жовто-чорних» з огляду на ситуацію в турнірній таблиці та потенційної можливості вийти в єврокубки.

Львів’яни активно розпочали матч та створили перший небезпечний момент у грі: Таллес з перспективного штрафного пробив повз ворота. Згодом Дідик відібрав м’яч у центрі поля, віддав на Таллеса, який розібрався з кількома захисниками та небезпечно бив – сейв здійснив кіпер гостей Нещерет. Після цього «рухівці» розіграли стандарт і вже Дідик з лінії карного майданчика вдарив повз дальній кут.

Свій момент створили і гравці «Динамо»: зі схожої позиції пробивав Діалло, але Ледвій впевнено впіймав м’яч. А наприкінці тайму Плюман з хорошої позиції та цікавої комбінації пробив трохи вище воріт. На перерву суперники відправилися без забитих голів – на табло «Арени Львів» горіли два сиротливі «0».

Другий тайм стартував з небезпечної атаки лівим флангом у виконанні «Динамо» – Ледвій парирував удар Діалло. Та згодом сенегальський легіонер киян відкрив рахунок на 51-й хвилині, головою замкнувши подачу з кутового – 0:1. «Жовто-чорні» відповіли дальнім пострілом Таллеса, втім Нещерет впіймав м’яч.

А далі «Рух» зрівняв рахунок зусиллями Дідика, який замкнув дальню штангу після розіграшу кутового – 1:1. Капітан «жовто-чорних» за мить міг виводити команду вперед – небезпечний дальній удар Дідика не без проблем відбив голкіпер киян. Тоді як на 76-й хвилині «Динамо» знову вийшло вперед, коли на добиванні вдало зіграв Царенко – 1:2. «Рухівці» намагались врятувати поєдинок та багато атакували в кінці матчу, але, на превеликий жаль, зрівняти рахунок вдруге їм так і не вдалось.

У підсумку, прикра поразка підопічних Віталія Пономарьова з рахунком 1:2. Тож «Рух» посідає шосте місце у турнірній таблиці, зупинившись за крок від омріяного права представляти Україну у новому сезоні-2024/2025 в одному із єврокубкових турнірів, а саме в Лізі Конференцій.

ФУТБОЛ. УПЛ2023/2024. РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ 30го ТУРУ

24 травня (п’ятниця)

ЛНЗ (Черкаси) – «Ворскла» (Полтава) – 1:0
15:30. Черкаси. Стадіон «Черкаси-Арена»
Арбітр – Анастасія Романюк (Івано-Франківськ)
Гол: Тілль (16).

25 травня (субота)

«Зоря» (Луганськ) – «Колос» (Ковалівка) – 0:1
15:30. Ковалівка. Стадіон «Колос»
Арбітр – Михайло Райда (Закарпатська обл.)
Гол: Дієго (75).

«Чорноморець» (Одеса) – «Дніпро-1» (Дніпро) – 0:2
15:30. Одеса. Стадіон «Чорноморець»
Арбітр – Микола Балакін (Київська обл.)
Голи: Очеретько (45+1), Третьяков (73).

«Кривбас» (Кривий Ріг) – «Минай» – 3:0
15:30. Кривий Ріг. Стадіон «Гірник»
Арбітр – Роман Блавацький (Львів)
Голи: Понєдєльнік (38), Кузик (42), Кожушко (65).

«Оболонь» (Київ) – «Олександрія» – 0:3
15:30. Київ. Стадіон «Оболонь Арена»
Арбітр – Віталій Романов (Дніпро)
Голи: Безерра (24, 61), Ковалець (49).

«Металіст 1925» (Харків) – «Верес» (Рівне) – 1:2
15:30. Київ. Стадіон «Лівий берег»
Арбітр – Олександр Шандор (Львів)
Голи: Юрченко (74, пен.) – Дахновський (33), Гайдучик (63).

«Полісся» (Житомир) – «Шахтар» (Донецьк) – 2:0
15:30. Житомир. Центральний міський стадіон «Полісся»
Арбітр – Олексій Деревінський (Хмельницький)
Голи: Педріньйо (27, авт.), Луіфер (29).

«Рух» (Львів) – «Динамо» (Київ) – 1:2
15:30. Львів. Стадіон «Арена Львів»
Арбітр – Дмитро Панчишин (Харків)
Голи: Дідик (63) – Діалло (51), Царенко (76).

ПІДСУМКОВА ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ