У Львові 10-го жовтня відбудуться Перші наукові читання імені Івана Боберського

У вівторок, 10-го жовтня, у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудуться Перші наукові читання імені Івана Боберського, чиє ім’я носить Львівський державний університет фізичної культури – провідний заклад вищої освіти галузі на теренах Західної України. Початок заходу – о 17:00.

Тема доповіді «Чи був Іван Боберський шляхтичем? Минуле родини Боберських у контексті історії нобілітету Галичини (ХVII–XIX століття)».

Лектор – професор кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, доктор історичних наук Ігор Смуток.

Модератори заходу – доцент кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, доктор історичних наук, професор Андрій Сова та директор Львівського Фотомузею Роман Метельський.

Подія підготовлена з нагоди 150-річчя від народження Івана Боберського (1873–1947) у співпраці Комісії тіловиховання і спорту імені Івана Боберського Наукового товариства імені Шевченка, Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

На теренах Прикарпаття з часів середньовіччя існувала доволі чисельна група української шляхти. Широкому загалу відомі такі прізвища як Кульчицькі, Чайківські, Яворські, Бачинські, Ільницькі та інші. Боберські до певної міри також належали до цієї спільноти, однак з деякою специфікою. У період австрійського панування вони влилися до австрійського нобілітету. Іван Боберський (1873–1947) міг претендувати на цій підставі на шляхетство й віднайдені документи засвідчують, що ця тема була йому не байдужа. Однак з певних причин він не довів справу до кінця й не отримав офіційного документу на своє шляхетство.

На Перші наукові читання імені Івана Боберського запрошуються усі бажаючі.

До та після лекції гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Прокрутити вгору