У Львові проведено П’яті наукові читання імені Івана Боберського (Фото, відео)

У вівторок, 25-го червня 2024 року, у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбулися П’яті наукові читання імені Івана Боберського на тему «Шевченківський здвиг 1914 року у Львові: передумови, урочистості, перебіг змагань, здобутки. До 110-ї річниці з часу проведення».

Лектор – Андрій Сова – доктор історичних наук, професор, доцент кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського; дійсний член та голова Комісії тіловиховання і спорту імені Івана Боберського Наукового товариства імені Шевченка; старший дослідник, старший науковий співробітник відділу новітньої історії Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України.

Модератор заходуРоман Метельський.

Подія організована у співпраці Комісії тіловиховання і спорту імені Івана Боберського Наукового товариства імені Шевченка, Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, Українського Фотографічного Товариства, Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

Доповідач на основі маловідомих документів і матеріалів висвітлив передумови, урочистості та перебіг спортивних змагань (Других Запорожських ігор), що відбулися в межах Великого пропам’ятного Шевченківського здвигу, проведеного 27, 28 і 29 червня 1914 р. у Львові з нагоди 100-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Основна увага була приділена Іванові Боберському – одному із організаторів та ідейних натхненників цього величного заходу.

У межах наукових читань відбулася виставка літератури, виданої Комісією тіловиховання і спорту імені Івана Боберського НТШ та Львівським державним університетом фізичної культури імені Івана Боберського, присвяченої історії українського тіловиховання.

 

ВІДЕО ЛЕКЦІЇ

 

Світлини Софії Легін

Прокрутити вгору