Віталій Пономарьов: «Рух проробив великий об’єм роботи, приємно бачити такий результат»

Найкращий тренер третього туру чемпіонату України з футболу сезону-2023/2024 серед клубів Української Прем’єр-ліги – керманич львівського «Руху» Віталій Пономарьов, який диплом про вищу освіту здобув, успішно закінчивши навчання на кафедрі футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, розповів про вдалий старт своєї команди та прогрес молодих гравців «жовто-чорних».

Львівський «Рух» – головне відкриття поточного сезону в Українській Прем’єр-лізі. Команда виграла три матчі з трьох на старті турніру, обігравши навіть представників України у єврокубках – луганську «Зорю» (2:1) та полтавську «Ворсклу» (4:1). У третьому турі львів’яни перемогли житомирське «Полісся» (1:0) та одноосібно очолили турнірну таблицю чемпіонату. Експертна рада УПЛ визначила Віталія Пономарьова найкращим тренером туру.

– Віталію Юрійовичу, вітаємо вас із визнанням найкращим тренером за підсумками третього туру УПЛ. Як би ви загалом оцінили старт своєї команди у чемпіонаті? Чим ви задоволені, а що хотілося б покращити у грі команди?
– Звичайно, приємно почати чемпіонат з трьох перемог у матчах із хорошими командами. Ми дуже багато працювали та готувалися до матчів чемпіонату. У нас молода команда і ці перемоги були дуже важливими у психологічному плані. Ми проробили великий об’єм роботи і він дав результат – це дуже приємно усвідомлювати, а крім того, це дуже важливо для психології молодих футболістів.

– Родзинка нинішнього «Руху» – чисельне представництво у складі першої команди футболістів, які є вихованцями Академії клубу. Як вони переживають ось цей період переходу з юнацького футболу до дорослого?
– Зрозуміло, що це інший рівень, але я добре знаю цих футболістів, оскільки вже тренував їх. Так само і вони добре знають мої вимоги, тому в цьому відношенні нам простіше порозумітися. Але рівень швидкості гри, а й відповідно, прийняття рішень на футбольному полі, вже вищий, ніж в юнацькому чемпіонаті. Звичайно, їм потрібен певний час для адаптації. Але знову ж таки, добру справу зробив той факт, що ми вже працювали разом, це в якійсь мірі допомагає їм легше адаптуватися до нових реалій.

– Після матчу першого туру Юрій Вернидуб обурився рішенням арбітра, а у другому турі ноти невдоволення роботою рефері лунали з боку «Оболоні». Чи маєте ви якісь питання до арбітражу?
– По перших трьох турах поки немає великих нарікань. Ті арбітри, які працювали на наших матчах, цілком пристойно впоралися зі своїми задачами. Що буде далі — побачимо.

– Наступний матч у вас проти «Колоса». Ця команда влітку підсилилася досвідченими футболістами і також ще не програвала у поточному чемпіонаті. Наскільки психологічно важко вам буде протистояти цьому супернику після успішного старту?
– Я не думаю, що із налаштуванням команди на цей матч виникнуть якісь труднощі. «Колос» – досить якісна команда, за три гри вони ще не пропускали жодного м’яча, що свідчить про надійну роботу у захисті. Це буде непроста гра, дуже серйозний суперник, який підписав досвідчених гравців і загалом провів якісну селекцію цього літа. Тому ми готуємося до серйозної гри.

– Юрій Климчук виглядає лідером команди, чимало ключових епізодів у матчах цього чемпіонату відбулися за його активної участі. У ЗМІ ходили чутки, що він міг залишити колектив влітку. Як вам вдалося зберегти цього футболіста?
– Це швидше питання до керівництва клубу. Щодо можливості його відходу з команди я нічого не знаю, але можу сказати, що він дуже якісно працював на зборах, справді, як лідер колективу. Він один із найдосвідченіших футболістів і я радий, що у нас в команді є такий гравець, як Юрій Климчук.

– Ще один гравець із величезним досвідом – голкіпер Юрій Паньків, який є одним із найстарших за віком серед діючих футболістів УПЛ. Наскільки він допомагає в комунікації між командою та тренерським штабом?
– У нас такі функції виконує не лише Юрій Паньків, а ще й Олексій Довгий, Мар’ян Мисик. Це футболісти трохи старшого віку і вони дуже допомагають нам, тренерському штабу, у роздягальні. Вони дуже якісно створюють хорошу атмосферу у колективі, це справжні помічники тренерського штабу. Знову ж таки, я дуже їм дякую, вони професіонали і своїм прикладом на тренуваннях показують, як потрібно ставитися до справи. Та й поза футбольним полем вони демонструють, як правильно поводитися в суспільстві. Ці хлопці завжди підтримують молодих футболістів, тому ми їм дуже вдячні.

 

За матеріалами прес-служби УПЛ 

Прокрутити вгору