Віталій Пономарьов: «У «Руху» достатньо молодих та перспективних футболістів, які можуть вирости в якісних гравців і грати на найвищому рівні»

Головний тренер львівської футбольної команди «Рух» Віталій Пономарьов – випускник кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – оцінив поточні виступи команди в осінній частині чемпіонату Української Прем’єр-ліги сезону-2023/2024, поділився думками про розвиток гравців та можливе підсилення складу, а також виділив основні цілі «жовто-чорних» на другу частину сезону.

– «Рух» пішов на зимову перерву, перебуваючи на шостому місці в УПЛ, хоча ще у попередньому сезоні боровся за збереження прописки в елітному дивізіоні. Віталіє Юрійовичу, що змінилось за цей період часу, адже зараз команда демонструє зовсім іншу гру та результати?
– Можна сказати, що змінилось все. У команди змінився тренувальний процес. Також ми зробили ставку на своїх молодих гравців – вихованців Академії «Руху». З кожним наступним матчем вони прогресують і тішить, що за ці п’ять місяців хлопці продемонстрували суттєвий ріст. Зокрема, з’явилась командна гра, є певний результат і наразі – він не поганий, як для нашого поступового розвитку. Протягом першої частини сезону ми тримались у першій п’ятірці, а на перерву пішли, займаючи шосту позицію. Звісно, гравцям ще не вистачає стабільності. Водночас за багатьма ігровими показниками «Рух» є серед лідерів в УПЛ.

– Як можна оцінити поточні результати «Руху»? Ви задоволені тією грою, яку демонструє команда і чи відповідає вона місцю «жовто-чорних» у турнірній таблиці?
– Я задоволений якістю гри, яку демонструвала команда, хлопці постійно прогресують. Втім нам є над чим працювати і гравці повинні додати в багатьох аспектах. Якщо ж аналізувати те, як «Рух» провів перше коло, то ми недобрали багато очок. Вистачає матчів, які б команда мала вигравати, адже переважала суперника, а ми грали внічию. Втім ці перемоги ще попереду, адже хлопці отримують досвід і мають з часом демонструвати стабільність та покращити свою майстерність.

– Що вдалося реалізувати на даному етапі розвитку команди, а над чим ще потрібно працювати?
– Оскільки в нас молода команда, то першочергове завдання було створення міцного колективу. Гравці мали отримати впевненість у своїх силах. В команді небагато досвідчених футболістів, які б могли повести партнерів за собою, відтак весь тягар ліг на плечі молодих гравців. «Рух» хоче грати з позиції сили, володіти ініціативою та діяти «першим номером». Важливо це донести до футболістів у психологічному плані і я вдячний їм, що вони дослуховуються до наших вимог і сповідують ці ігрові принципи. В першому колі вдалось майже у всіх поєдинках продемонструвати саме ту гру, до якої прагнемо. Втім, не все у нас виходило. Зокрема, потрібно працювати над позиційною атакою і продовжувати розвивати індивідуальні якості футболістів. Але загальний малюнок гри та стан справ у команді дуже тішить.

– Які поєдинки «Рух» у першій половині сезону провів найкраще і чому?
– Було кілька хороших матчів: перемоги над «Зорею», «Ворсклою», «Поліссям» на старті сезону. Якісна гра була із «Шахтарем». Були яскраві та емоційні виїзні перемоги над «Кривбасом», «Вересом» і «Чорноморцем». Приємно обігрувати команди, які перебувають у групі лідерів чемпіонату.

– А які матчі можна назвати невдалими?
– Пригадуються матчі з ЛНЗ та «Динамо». У Черкасах була зовсім провальна гра. Втім позитивних поєдинків та результатів було значно більше.

– Зараз є багато різноманітних чуток довкола гравців «Руху» щодо їх можливих трансферів у різні європейські клуби. Як тренери та футболісти реагують на таку інформацію? Вона заважає, чи навпаки – може навіть мотивувати?
– Чутки можуть мати різні наслідки й по-різному впливають на гру футболістів. Все залежить від конкретного гравця та обставин, все дуже індивідуально. Когось це мотивує, а декому – заважає. Тренерський штаб працює з нашими футболістами у цьому напрямку і пояснює їм, що перш за все вони повинні викладатись на тренуваннях та в матчах, працювати і прогресувати. Якщо буде гідна пропозиція і футболіст буде готовий до переходу на вищий рівень у хорошу команду, то їх ніхто не триматиме і гравцям підуть на зустріч. У «Руху» достатньо молодих та перспективних футболістів, які можуть вирости в якісних гравців та грати на найвищому рівні.

– Чи є позиції, які на ваш погляд потрібно доукомплектувати і чи слід розраховувати на зміни у складі?
– Дуже тішить, що за півроку вдалося награти кістяк команди. На сьогодні є низка футболістів, які відіграють важливу роль для «Руху», вони – ключові гравці. Але зміни потрібні завжди і хотілося б мати велику обойму футболістів, аби вони рівноцінно могли заміняти один одного. Завдяки цьому можна було б проводити якіснішу ротацію протягом сезону і команду треба підсилювати. Це потрібно для того, щоб хлопці конкурували за місце у складі та завдяки цьому прогресували. Наразі я не хочу говорити конкретно, адже це важливі моменти, втім ми вивчаємо, як можна підсилити «Рух».

– В основі «Руху» є багато власних вихованців. Також до першої команди постійно долучаються гравці з юніорських команд. Як ви оціните цей вектор розвитку? Чи слід очікувати, що вихованці Академії частіше з’являтимуться на полі в другій частині сезону, якщо добре проявлятимуть себе у тренувальному процесі?
– Ми хочемо, аби якомога більше молоді «Руху» потрапляло в першу команду. Але це не буде відбуватись штучно, а виключно за спортивним принципом. Багато хлопців 2004 року народження вже грають у першій команді, або залучені до тренувань з основою. Щодо молодших гравців, то їм ще потрібно проявити себе у команді U-19 та «Руху-2», аби потрапити в першу команду. В Академії клубу багато перспективних футболістів, які з часом стануть для нас підсиленням.

– Зараз команда пішла у відпустку, з яким настроєм тренерський штаб та гравці відправилися на відпочинок?
– На дистанції сезону молодь отримала велике навантаження, тому їм зараз потрібен відпочинок. Для багатьох з них це був новий виклик – УПЛ. Деякі гравці непогано проводили кілька матчів, але стабільна гра на високому рівні це те, до чого вони повинні прагнути і докласти зусиль, аби досягти цього. Для того, щоб якісно виглядати на довгій дистанції, потрібно багато працювати, але всі наші футболісти чудово це усвідомлюють і вони налаштовані викладатись на повну та продовжувати прогресувати.

– Коли команда збереться у 2024 році і як відбуватиметься процес підготовки?
– Тренерський штаб попередив гравців, що з першого дня зборів на них чекає інтенсивна робота. Кожен з них отримав індивідуальне завдання для занять вдома, аби вони були готові одразу включитись у тренувальний процес. Команда збереться 8-го січня і перші два тижні тренуватиметься на своїй базі. Це буде закладання фундаменту – фізична підготовка. А 21-го січня «Рух» вирушить у Словенію на збори, звідки ми повернемось за тиждень до поновлення чемпіонату. У нас є бачення того, якою має бути гра як в атаці, так і в обороні, як команда має діяти у перехідних фазах, що мають демонструвати гравці на полі. Є аспекти гри, які нам потрібно покращити і ми побачили це під час осінньої частини УПЛ. Команда працюватиме над цим і спробує вдосконалити свою гру. Йдеться про пресинг, швидкість роботи з м’ячем та без нього, перехід з оборони в атаку тощо. Слід відпрацювати різні моделі гри, адже крім диктування власних умов потрібно вміти підлаштуватись під суперника, краще діяти у позиційних атаках. Нам необхідно мати на озброєнні кілька тактичних схем, аби бути готовими до різних ситуацій на полі.

– Яке завдання керівництво та тренерський штаб «Руху» ставлять перед командою на другу частину сезону?
– Наше завдання – створити боєздатну команду, яка в перспективі боротиметься з найсильнішими суперниками в УПЛ за найвищі місця, перемагатиме їх, буде на одному рівні з грандами українського футболу. Якщо вдасться потрапити у єврокубкову зону, то ми будемо дуже раді, але це не є поточним завданням. Важливо не тиснути на молодих гравців, адже зараз йде робота на перспективу. Наразі команда має демонструвати свій ігровий стиль і вирізнятись з-поміж своїх суперників.

 

За матеріалами fcruhlviv.com

Прокрутити вгору