Юлія Коростильова і Анастасія Німець разом з Оленою Костевич виграли «золото» ІІІ Європейських ігор-2023 у стрільбі з швидкострільного пістолета

У польському Кракові тривають ІІІ Європейські ігри-2023. Напередодні, 28-го червня, українські спортсмени завоювали дві золоті нагороди. Одну з них до «синьо-жовтої» медальної скарбнички принесла жіноча збірна з кульової стрільби у складі Олени Костевич з Чернігова та двох випускниць Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Юлії Коростильової і Анастасії Німець (Бондарук). Українкам не було рівних в командних змаганнях у стрільбі з швидкострільного пістолета з дистанції 25 м.

У вівторок, 27-го червня, на змаганнях зі стрільби кульової в рамках ІІІ Європейських ігор-2023 було розіграно нагороди в командному міксті у стрільбі з швидкострільного пістолета з дистанції 25 м. Нагадаємо, золоті нагороди у цьому виді завоювали українці – брат і сестра Павло та Юлія Коростильови, які вищу освіту здобули в стінах нашого вишу. Одним з претендентів щонайменше на місце на медальному подіумі був й інший «синьо-жовтий» дует у складі полтавчанина Максима Городинця та Анастасії Німець – ще однієї випускниці ЛДУФК імені Івана Боберського. Однак, вигравши першу кваліфікацію, Максим і Настя у другій явно перегоріли і в підсумку посіли п’яте місце, не діставшись ні до «бронзового», ні до «золотого» фіналів.

Втім, часу у обох наших дівчат – в Юлії святкувати, а в Насті горювати – практично не було. Адже вже наступного дня, тобто вчора, 28-го червня, на них чекав черговий виступ на континентальному мультимедальному спортивному форумі. Об’єднавшись в національній збірній України разом з суперзірковою із Чернігова Оленою Костевич, вони захищали спортивну честь синьо-жовтого прапора в турнірі жіночих команд у тій самій дисципліні – стрільбі з швидкострільного пістолета з дистанції 25 м.

Обидві кваліфікації наші дівчата виграли. Щоправда, перевага «синьо-жовтих» снайперок над суперницями не була вбивчою. У першій Олена Костевич, Юлія Коростильова і Анастасії Німець перемогли, вибивши 877 очок з 900 можливих. Команду Німеччини, що посіла друге місце, українки випередили на 4 пункти. А в другій кваліфікації вони взагалі тільки на одне очко настріляли більше за полячок – 439 проти 438 з 450 можливих. Зовсім поряд були й угорки та німкені (437 і 435 очок відповідно), які посіли третє і четверте місця відповідно. Зазначимо, що 435 балів настріляли й француженки, але за додатковими показниками вони поступилися німкеням. Тим самим команда Франції, посівши п’яте місце, опинилася за межами «малого» фіналу, в якому Німеччина з рахунком 16:12 «перестріляла» Угорщину й здобула бронзовий комплект медалей.

«Золота» дуель українського тріо у складі Юлії Коростильової, Олени Костевич і Анастасії Німець (на фото вище – зліва направо) проти збірної Польщі (Юліта Борек, Клаудіа Брес, Йоанна Вавржоновска) розпочалася з двох нічийних серій (7:7 і 8:8) і, відповідно, паритету в загальному рахунку – 2:2. Нагадаємо, для перемоги у матчі необхідно набрати 16 очок. При цьому, за виграш серії дають 2 очки, за нічию – 1, програш – 0. Наступні дві серії виграли українки (7:5 і 9:7) і рахунок став 6:2 на їхню користь. Однак полячки тут же, вигравши п’яту серію (10:7), скоротили відставання в рахунку до двох пунктів – 6:4.

Треба відзначити, що і українкам, і полячкам явно бракувало стабільності. А причиною цього була надмірна нервозність, але воно й не дивно – на кону були золоті медалі Євроігор-2023. Тим не менше, «синьо-жовті» увесь час були попереду, однак з перевагою у два-чотири очки – не більше.

За іронією долі, визначальною у боротьбі за «золото» стала 13-та серія. На той момент загальний рахунок протистояння був 13:9 на користь українок. Однак після виконання спортсменками чотирьох пострілів кожною у 13-й серії полячки вели 8:6. Здавалося, все – знову господарки скоротять відставання до двох пунктів. Однак сталося майже неймовірне, що трапляється у кульовій стрільбі вкрай рідко. Аби виграти 13-ту серію, українкам необхідно було усім трьох влучити у ціль і сподіватися, що водночас полячки так само дружньо промахнуться. І сталося саме так! Тож наші дівчата в неймовірно драматичній ситуації виграли серію (9:8), а загальний рахунок з 13:9 змінився не на 13:11, а на 15:9.

Для перемоги у «золотому» фіналі українкам достатньо було у трьох наступних серіях бодай один раз не програти полькам. Тобто в наших дівчат, висловлюючись тенісною термінологією, було три матч-боли. Олені, Юлі та Насті для доведення справи до перемоги вистачило одного. Перші двоє вибили по чотири очки з п’яти, а Настя – два. У сумі це склало 10 очок. Стільки ж настріляли й суперниці. Тож нічия у серії (10:10) та перемога українок у фіналі з рахунком 16:10. Тепер Юля Коростильова – дворазова чемпіонка ІІІ Європейських ігор-2023, Олена Костевич додала «золото» до особистої «бронзи» в перший день змагань, а Анастасія Німець вперше завоювала титул переможниці континентального мультимедального форуму – з чим ми їх і вітаємо!

Додамо, що станом на ранок сьогоднішнього дня – 29-го червня, в активі України уже 36 медалей Європейських ігор-2023 – 19 золотих, 10 срібних та 7 бронзових.

 

«ЗОЛОТО» ЗАВОЮВАЛИ:

▶ Людмила Лузан / Валерія Терета (веслування, каное-двійка 500 м)

▶ Олег Кухарик / Ігор Трунов (веслування, байдарка-двійка 500 м)

▶ Ксенія Байло / Данило Коновалов / Анна Письменна / Олексій Середа (стрибки у воду, командний мікст)

▶ Анжеліка Терлюга (карате, куміте до 55 кг)

▶ Андрій Заплітний (карате, куміте до 75 кг)

▶ Людмила Лузан (веслування, каное-одиночка 500 м)

▶ Ксенія Байло / Кирило Болюх (синхронні стрибки у воду, вишка 10 м, мікст)

▶ Наталія Кроль (легка атлетика, біг на 800 м)

▶ Марина Бех-Романчук (легка атлетика, потрійний стрибок)

▶ Олексій Середа / Кирило Болюх (синхронні стрибки у воду, вишка 10 м)

▶ Ярослава Магучіх (легка атлетика, стрибки у висоту)

▶ Джоан-Фейбі Бежура (фехтування на шпагах)

▶ Юлія Коростильова / Павло Коростильов (стрільба кульова, швидкісний пістолет 25 м, мікст)

▶ Ігор Любченко (тайський бокс, до 67 кг)

▶ Олександр Єфіменко (тайський бокс, до 71 кг)

▶ Ольга Харлан (фехтування на шаблях)

▶ Олег Приймачов (тайський бокс, до 91 кг)

▶ Олена Костевич / Анастасія Німець / Юлія Коростильова (стрільба кульова, швидкісний пістолет 25 м, жіноча команда)

▶ Олег Колодій та Данило Коновалов (синхронні стрибки у воду, трамплін 3 м)

 

«СРІБЛО» ЗАВОЮВАЛИ:

▶ Дмитро Даниленко / Олег Кухарик / Іван Семикін / Ігор Трунов (веслування, байдарка-четвірка 500 м)

▶ Людмила Лузан (веслування, каное-одиночка 200 м)

▶ Аніта Серьогіна (карате, куміте до 61 кг)

▶ Марина Алексіїва / Владислава Алексіїва / Марта Фєдіна / Вероніка Гришко / Дар’я Мошинська / Ангеліна Овчиннікова / Анастасія Шмоніна / Валерія Тищенко (артистичне плавання, акробатична група)

▶ Михайло Кохан (легка атлетика, метання молота)

▶ Марина Алексіїва / Владислава Алексіїва (артистичне плавання, дуети)

▶ Анастасія Павлова / Іван Кожокарь (стрільба з лука, мікст)

▶ Ксенія Байло / Соф’я Есман (синхронні стрибки у воду, вишка 10 м)

▶ Єгор Скуріхін (тайський бокс, до 81 кг)

▶ Анна Пономаренко (брейкінг)

 

«БРОНЗУ» ЗАВОЮВАЛИ:

▶ Олена Костевич (стрільба кульова, пневматичний пістолет 10 м)

▶ Нікіта Філіпов (карате, куміте до 60 кг)

▶ Владислав Шепелєв (легка атлетика, потрійний стрибок)

▶ Артур Фельфнер (легка атлетика, метання спису)

▶ Владислав Микитась (тайський бокс, до 60 кг)

▶ Анастасія Михайленко (тайський бокс, до 51 кг)

▶ Володимир Станкевич (фехтування на шпагах)

 

МЕДАЛЬНИЙ ЗАЛІК ЄВРОІГОР2023
(станом на ранок 29-го червня)

Додамо, що ІІІ Європейські ігри-2023 у Кракові завершаться у неділю, 2-го липня. Загалом на континентальному мультифорумі буде розіграно 253 комплекти нагород у 30-ти видах спорту: легка атлетика, артистичне плавання, веслування на байдарках і каное та веслувальний слалом, стрибки у воду, фехтування, бокс, кульова та стендова стрільба, скелелазіння, бадмінтон, тхеквондо, брейкинг, дзюдо, велоспорт (ВМХ-фристайл, маунтенбайк), триатлон, сучасне п’ятиборство, стрільба з лука, настілький теніс, баскетбол 3х3, таїландський бокс Муей-Тай, стрибки на лижах з трампліна, пляжний футбол, кікбоксинг, карате і текбол, пляжного гандболу, паделу та регбі-7.

Прокрутити вгору