Юлія та Павло Коростильови – чемпіони ІІІ Європейських ігор-2023 у стрільбі кульовій

У польському Кракові тривають ІІІ Європейські ігри-2023. Напередодні, 27-го червня, золоту нагороду до медальної скарбнички України принесли брат і сестра Павло та Юлія Коростильови – випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, які перемогли у змаганнях зі стрільби з швидкострільного пістолета з дистанції 25 м серед змішаних команд.

У турнірі зі стрільби з швидкострільного пістолета з дистанції 25 м серед змішаних команд у програмі ІІІ Європейських ігор-2023 Україну представляли два дуети – брат та сестра Павло і Юлія Коростильови, а також полтавчанин Максим Городинець і Анастасія Німець (Бондарчук), яка диплом про вищу освіту також здобула у стінах нашого Університету.

Саме Максим і Настя, вибивши 573 очки з 600 можливих, виграли першу кваліфікацію, де визначалася вісімка дуетів, яка у другій кваліфікації боролася за право бути серед квартету учасників безпосередніх медальних очних дуелей. Слідом за ними, з відставанням лише в один бал, перший етап завершили Павло і Юлія. Решта учасників помітно відстала від українців. Достатньо сказати, що чеський дует Матей Рампула / Альзбета Дєдова, який показав третій результат, програв Коростильовим аж 9 очок – для кульової стрільби це ціла прірва.

Напевне логічно, що після такої першої кваліфікації апетит українських вболівальників був максимальним – багато хто знаходився у передчутті, що фінальна дуель за «золото» перетвориться на внутрішні розбірки «синьо-жовтих» снайперів. На жаль, такий оптимістичний прогноз у реалії життя вдалося втілити тільки на половину. Павло і Юлія Коростильови, настрілявши на двох 377 очок з 400 можливих, посіли у другій кваліфікації перше місце і тим самим здобули путівку у «золотий» фінал. Натомість Максим Городинець і Анастасія Німець (Бондарчук) вибили тільки 360 балів, що не дозволило їм пробитися навіть у «бронзовий» фінал. Дуети зі Словенії та Норвегії показали кращі результати – 365 і 362 очки відповідно. А друге місце, настрілявши 374 бали, посіли чехи, які й стали суперниками родинного дуету Коростильових в дуелі за титул чемпіонів ІІІ Європейських ігор-2023.

Фіналу передувала боротьба за «бронзу», у якій команда Норвегії з перевагою у шість очок (17:11) перемогла снайперів зі Словенії. Фаворитами «золотої» дуелі більшість фахівців називала українців, але при цьому усі вважали, що чехи Матей Рампула і Альзбета Дєдова щонайменше будуть дуже конкурентоспроможними.

І справді, першу серію виграли чехи і рахунок став 2:0 на їхню користь. Наступна, друга серія завершилася внічию, а після п’ятої був паритет – 5:5. Здавалося, що так, боротьба з перемінним успіхом, триватиме й надалі, до самого завершення фіналу. Але, як то кажуть, сталося не так, як гадалося… Наступні п’ять серій виграли українці і рахунок став 15:5. Слід зазначити, що Юля стріляла дуже добре. А те, що робив на вогневому рубежі її молодший брат Павло, це просто виглядало якоюсь фантастикою! Він з шостої по дев’яту серії щоразу влучав у чотири цілі з п’яти, а в десятій взагалі видав п’ять з п’яти!!! За рахунку 15:5 українцям достатньо було в наступній, 11-й серії, не програти. Адже для перемоги у матчі необхідно набрати 16 очок (за виграш серії дають 2 очки, за нічию – 1, програш – 0).

І Юля та Павло Коростильови, як справжні професіонали, настріляли рівно стільки, скільки було потрібно. При цьому Юля програла Альзбеті Дєдовій – 2:3. Партнер останньої Матей Рампула вибив чотири з п’яти. Тож для того, аби зробити рахунок нічийним, Павлові необхідно було знову показувати максимум – вибити п’ять з п’яти. І він це знову зробив! Вдруге поспіль! Нічия у серії – 7:7, яка для українців була рівнозначна перемозі. 16:6 – є золоті медалі та титул чемпіонів ІІІ Європейських ігор-2023! З чим ми їх вітаємо!

Звісно, вітаємо з цим тріумфом і їхніх тренерів та батьків – заслужених тренерів України Валентину і Сергія Коростильових, які вищу освіту також здобули у стінах Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Додамо, що станом на ранок сьогоднішнього дня – 28-го червня, в активі України уже 34 медалі Європейських ігор-2023 – 17 золотих, 10 срібних та 7 бронзових.

 

«ЗОЛОТО» ЗАВОЮВАЛИ:

▶ Людмила Лузан / Валерія Терета (веслування, каное-двійка 500 м)

▶ Олег Кухарик / Ігор Трунов (веслування, байдарка-двійка 500 м)

▶ Ксенія Байло / Данило Коновалов / Анна Письменна / Олексій Середа (стрибки у воду, командний мікст)

▶ Анжеліка Терлюга (карате, куміте до 55 кг)

▶ Андрій Заплітний (карате, куміте до 75 кг)

▶ Людмила Лузан (веслування, каное-одиночка 500 м)

▶ Ксенія Байло / Кирило Болюх (синхронні стрибки у воду, вишка 10 м, мікст)

▶ Наталія Кроль (легка атлетика, біг на 800 м)

▶ Марина Бех-Романчук (легка атлетика, потрійний стрибок)

▶ Олексій Середа / Кирило Болюх (синхронні стрибки у воду, вишка 10 м)

▶ Ярослава Магучіх (легка атлетика, стрибки у висоту)

▶ Джоан-Фейбі Бежура (фехтування на шпагах)

▶ Юлія Коростильова / Павло Коростильов (стрільба кульова, швидкісний пістолет 25 м, мікст)

▶ Ігор Любченко (тайський бокс, до 67 кг)

▶ Олександр Єфіменко (тайський бокс, до 71 кг)

▶ Ольга Харлан (фехтування на шаблях)

▶ Олег Приймачов (тайський бокс, до 91 кг)

 

«СРІБЛО» ЗАВОЮВАЛИ:

▶ Дмитро Даниленко / Олег Кухарик / Іван Семикін / Ігор Трунов (веслування, байдарка-четвірка 500 м)

▶ Людмила Лузан (веслування, каное-одиночка 200 м)

▶ Аніта Серьогіна (карате, куміте до 61 кг)

▶ Марина Алексіїва / Владислава Алексіїва / Марта Фєдіна / Вероніка Гришко / Дар’я Мошинська / Ангеліна Овчиннікова / Анастасія Шмоніна / Валерія Тищенко (артистичне плавання, акробатична група)

▶ Михайло Кохан (легка атлетика, метання молота)

▶ Марина Алексіїва / Владислава Алексіїва (артистичне плавання, дуети)

▶ Анастасія Павлова / Іван Кожокарь (стрільба з лука, мікст)

▶ Ксенія Байло / Соф’я Есман (синхронні стрибки у воду, вишка 10 м)

▶ Єгор Скуріхін (тайський бокс, до 81 кг)

▶ Анна Пономаренко (брейкінг)

 

«БРОНЗУ» ЗАВОЮВАЛИ:

▶ Олена Костевич (стрільба кульова, пневматичний пістолет 10 м)

▶ Нікіта Філіпов (карате, куміте до 60 кг)

▶ Владислав Шепелєв (легка атлетика, потрійний стрибок)

▶ Артур Фельфнер (легка атлетика, метання спису)

▶ Владислав Микитась (тайський бокс, до 60 кг)

▶ Анастасія Михайленко (тайський бокс, до 51 кг)

▶ Володимир Станкевич (фехтування на шпагах)

 

МЕДАЛЬНИЙ ЗАЛІК ЄВРОІГОР2023
(станом на ранок 28-го червня)

Додамо, що ІІІ Європейські ігри-2023 у Кракові завершаться у неділю, 2-го липня. Загалом на континентальному мультифорумі буде розіграно 253 комплекти нагород у 30-ти видах спорту: легка атлетика, артистичне плавання, веслування на байдарках і каное та веслувальний слалом, стрибки у воду, фехтування, бокс, кульова та стендова стрільба, скелелазіння, бадмінтон, тхеквондо, брейкинг, дзюдо, велоспорт (ВМХ-фристайл, маунтенбайк), триатлон, сучасне п’ятиборство, стрільба з лука, настілький теніс, баскетбол 3х3, таїландський бокс Муей-Тай, стрибки на лижах з трампліна, пляжний футбол, кікбоксинг, карате і текбол, пляжного гандболу, паделу та регбі-7.

Прокрутити вгору