Заява Міністерства молоді та спорту України щодо участі українських спортсменів у міжнародних спортивних змаганнях

Міністерство молоді та спорту України напередодні, 27-го липня, зробило офіційну заяву щодо участі українських спортсменів у міжнародних спортивних змаганнях, в яких приймають участь «нейтральні спортсмени» з паспортами росії чи білорусі. До вашої уваги повний текст заяви.

Міжнародний олімпійський комітет не запросив офіційні делегації країн-агресорок на Олімпійські ігри у Парижі. Це результат наших спільних зусиль, Президента України, дипломатів, міжнародних партнерів та усієї спортивної спільноти.

Українські спортсмени та тренери прагнуть чесно змагатися і не відмовляться від боротьби.

Зауважимо, що рекомендації Міжнародного олімпійського комітету щодо відсторонення російських та білоруських спортсменів, на наш погляд, не виявляють достатньої ефективності. Неконкурентні спортсмени з країн-агресорів беруть участь у змаганнях з метою перешкоджати участі та ліцензуванню наших атлетів у Олімпійських іграх.

Тому ми коригуємо нашу стратегію та підтримуємо участь наших атлетів у всіх міжнародних спортивних подіях, де немає представників рф та рб під національним прапором та тих, хто підтримує війну проти України.

Міністерство продовжує поповнювати базу даних спортсменів і тренерів країн-агресорок, які підтримують війну проти України.

Міністерство молоді та спорту України здійснюватиме суворий моніторинг дотримання вимог безпеки наших атлетів та їхніх вболівальників з боку організаторів міжнародних змагань.

 

У разі виявлення фактів, що «нейтральні спортсмени» з паспортами рф чи рб використовують національну символіку, діями чи заявами виказують приналежність до країн-агресорок, Україна:

▶ фіксує факт порушення «нейтрального» статусу та рекомендованих умов, визначених Міжнародним олімпійським комітетом;

▶ заявляє протест організатору міжнародних змагань;

▶ у разі відмови організаторів змагань усунути порушення – національна збірна команда України припиняє участь у конкретних спортивних змаганнях.

 

Україна не змінює ставлення до російського спорту. Його повністю контролює кремлівський режим і саме кремлівський режим визначає, хто з росіян та за яких умов братиме участь у міжнародних змаганнях. Ми вважаємо цю тактику кремля неприпустимою.

Ми дякуємо всім нашим міжнародним партнерам – країнам, урядам, національним олімпійським комітетам, спортивним федераціям, спортсменам, всім, хто став з нами на правильний бік історії, хто разом із нами чинить опір перетворенню міжнародного спорту на інструмент політичної пропаганди кремлівського режиму.

Вдячні усім, хто не допускає повернення представників країн-агресорок до міжнародних змагань.

Як результат, більшість федерацій не допустила ані росіян, ані білорусів, а найтитулованіші спортсмени – відсторонені за публічну підтримку війни в Україні.

Ми продовжуємо нашу боротьбу спільно з партнерами, аби кожен російський чи білоруський спортсмен, який підтримує війну, забув про міжнародний спорт».

 

За матеріалами сайту mms.gov.ua

Прокрутити вгору