Жіноча команда з регбі-7 «Львівські Левиці» сезон-2024 розпочне 27-го квітня, а чоловічий «Сокіл» – 4-го травня

Федерація регбі України оприлюднила дати проведення ігрових турів елітних дивізіонів Чемпіонату України сезону 2024 року з регбі-7 – серед команд жіночої та чоловічої Суперліг. В кожному з турнірів за нагороди головного змагання року національного рівня боротимуться й представники Львова – жіноча команда «Львівські Левиці» та чоловічий клуб «Сокіл», кістяк яких сформовано зі студентів і випускників кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Валерій Мельник) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Федерація регбі України національні чемпіонати 2024 року з регбі-7 серед жіночих та чоловічих команд Суперліги проводить згідно з Єдиним календарним планом спортивних змагань та спортивно-оздоровчих заходів України на 2024 рік у період з 26-го квітня по 15-те вересня.

Першими боротьбу за нагороди Чемпіонату України-2024 з регбі-7 розпочнуть клуби жіночої Суперліги. Згідно із затвердженим Регламентом, чемпіон та призери визначаться за сумарними підсумками чотирьохтурового турніру.

РОЗКЛАД ПРОВЕДЕННЯ ТУРІВ ЖІНОЧОЇ СУПЕРЛІГИ

– 1 тур –
27 квітня (Одеса)

– 2 тур –
12 травня (Львів)

– 3 тур –
11 серпня (Івано-Франківськ)

– 4 тур –
15 вересня (Київ)

До участі у змаганнях допускаються команди областей, відомств та ДЮСШ, спортивних і регбійних клубів України.

Нагадаємо, «Львівські Левиці» (на фото нижче) у сезоні 2023 року оформили «золотий дубль» – вперше в історії клубу виграли чемпіонський титул та завоювали Кубок України.

Зазначимо, що головним тренером «левиць» є Артем Глинка – випускник, а нині аспірант (науковий керівник – доцент, кандидат наук з фізичного виховання і спорту Володимир Левків) кафедри спортивних та рекреаційних ігор нашого закладу вищої освіти. А в складі команди грають п’ятеро представниць ЛДУФК імені Івана Боберського – студентка першого курсу факультету фізичної культури і спорту Поліна Скокова, другокурсниці факультету педагогічної освіти Ольга Кузюк і Ганна Струк, студентка п’ятого курсу факультету післядипломної і заочної освіти Юлія Медведчук та випускниця бакалаврату факультету педагогічної освіти минулого року Тетяна Мороз, яка вже упродовж кількох останніх сезонів є лідером команди.

Рівно за тиждень, 4-го травня, слідом за жіночими клубами, розпочнеться Чемпіонат України-2024 з регбі-7 серед чоловічих команд Суперліги. Згідно із затвердженим Регламентом, чемпіон та призери у турнірі представників сильної статі, на відміну від змагань представниць прекрасної статі, визначаться за сумарними підсумками трьохтурового турніру.

РОЗКЛАД ПРОВЕДЕННЯ ТУРІВ ЧОЛОВІЧОЇ СУПЕРЛІГИ

– 1 тур –
4 травня (Хмельницький)

– 2 тур –
25 травня (Одеса)

– 3 тур –
15 червня (Львів)

До участі у чемпіонаті України 2024 року з регбі-7 серед чоловічих команд суперліги допускаються вісім колективів: команди клубів, ДЮСШ, збірні областей, м. Києва, які підтвердили свою участь в змаганнях у встановлений термін. За рішенням тренерської ради Федерації регбі України до змагань допущена і юніорська збірна команда України вікової категорії U-18.

Нагадаємо, для львівського «Сокола», який було засновано у 1977 році, сезон 2023 року видався далеко не найкращим. У чемпіонаті Суперліги підопічні Дмитра Кірсанова, якому допомагає тренувати команду випускник нашого університету Євген Тарасенко, посіли п’яте місце. Не зуміли «соколи» пробитися й до вирішальних матчів у боротьбі за Кубок України. Втім, цьому є об’єктивне пояснення – понад два десятки гравців львівської команди з перших днів повномасштабного вторгнення рашистсько-фашистських окупантів на нашу землю пішли на фронт і нині є безпосередніми учасниками головного матчу для всього українського народу – зі зброєю в руках боронять свободу і незалежність, суверенітет та цілісність нашої Неньки України у битві з клятою ордою із проклятою усім демократичним світом московії.

Зазначимо, що нині в складі «Сокола» (на фото вище) до нового сезону-2024 готуються 11 студентів ЛДУФК імені Івана Боберського: першокурсник факультету туризму Костянтин Тюрін та десять студентів факультету фізичної культури і спорту – Валентин Корчак, Азіз Степаненко, Богдан Мармазюк, Максим Гармаш та Максим Воробйов (усі п’ятеро – перший курс), Ігор Єфанов і Данило Гапон (обидва – другий курс), Данило Козак (третій курс) та Андрій Бондарчук і Олег Каспрук (обидва – четвертий курс).

Додамо, що в сезоні 2024 року також відбудеться розіграш Кубка України з регбі-7 серед жіночих та чоловічих команд. Володарі обох трофеїв буде визначено за підсумками одного туру. За попередньою інформацією, обидва кубкові турніри відбудуться у липні. Дати та місце їх проведення визначаться пізніше.

Звісно, усі вище названі студенти гратимуть і в турнірі з регбі-7 за програмою ХІХ Літньої Універсіади України 2024 року в складі збірної команди Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, відповідальним за підготовку яких є викладач кафедри спортивних та рекреаційних ігор Олександр Пазичук. Нагадаємо, на попередній, ХVІІІ Літній Універсіаді України 2023 року, обидві наші команди (на фото вище) на полі львівського стадіону «Юність» здобули чемпіонський титул. Сподіваємося на «золотий дубль» наших регбістів й цього року.

Прокрутити вгору