Історія кафедри

Кафедра теоретико-методичних основ спорту була створена 1946 року одночасно із заснуванням Львівського державного інституту фізичної культури під назвою кафедри теорії і історії фізичного виховання. В подальшому кафедра функціонувала під назвами „Теорії фізичного виховання”, „Теорії спорту”, „Теорії фізичної культури і спорту”, ”Теорії і методики підготовки спортсменів”, „Теорії і методики Олімпійського та професійного спорту”, „Теорії спорту” (2006-2007 рр).
Кафедра забезпечує підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня „бакалавр”, „спеціаліст” і „магістр” за напрямом „Спорт”. На основі базової підготовки студенти спеціалітету мають можливість опанувати за вибором одну з додаткових спеціалізацій – «Підготовка кваліфікованих спортсменів», «Паралімпійський спорт», «Спортивна журналістика».
Кафедра здійснює підготовку аспірантів зі спеціальності 24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт.
Першими завідувачами кафедри були АБРАМ ПИЛИПОВИЧ ЛІПМАН (з 1946 р. до 1947 р.) та М.В.ШЕРСТЮК (з 1948 р. до 1951 р.);
кафедрою завідували відомі у світі фахівці.
АРАМ АВЕТИСОВИЧ ТЕР-ОВАНЕСЯН
(завідувач кафедри з 1951 р. до1976 р.)
професор, доктор педагогічних наук, автор чотирьох монографій, заслужений майстер спорту
ВОЛОДИМИР СТАНІСЛАВОВИЧ КЕЛЛЕР
(завідувач кафедри з 1976 р. до 1994 р.)
професор, доктор педагогічних наук, автор двох монографій, шести підручників, двох навчальних посібників, майстер спорту, Заслужений тренер України.
МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ ЛИНЕЦЬ
(завідувач кафедри з 1994 до 2006 р.)
доцент, кандидат педагогічних наук, автор двох монографій, навчального посібника та співавтор двох підручників, нині – проректор ЛДУФК з наукової роботи
У березні 2006 р. на посаду завідувача кафедри був призначений
ВІКТОР ТИМОФІЙОВИЧ ПЯТКОВ
професор, доктор наук з фізичного виховання і спорту, майстер спорту, автор двох монографій.
З серпня 2007 р. кафедрою завідує
ЮРІЙ АРКАДІЙОВИЧ БРІСКІН
доктор наук з фізичного виховання і спорту, майстер спорту, автор трьох монографій, підручника, трьох навчальних посібників та співавтор Енциклопедії Олімпійського спорту.