Баскетболістки ЛДУФК імені Івана Боберського – чемпіонки XVIII літньої Універсіади-2023

В Івано-Франківську завершився фінальний етап XVIII літньої Всеукраїнської Універсіади-2023 з баскетболу серед жіночих команд. Боротьбу за нагороди вели шість студентських колективів з Івано-Франківська, Тернополя, Сум, Києва та дві команди зі Львова. У підсумку золоті медалі здобули баскетболістки Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

На попередньому етапі шість команд-учасниць було розподілено на дві групи – по три в кожній. За підсумками кругового турніру визначили учасників стикових матчів. Переможці груп в фінальному протистоянні розіграли чемпіонський титул та комплект золотих медалей. Команди, які посіли у групах другі місця, в «малому» фіналі виборювали бронзові нагороди. А невдахи групового етапу зіграли поєдинок за п’яте місце.

Переможцем групи 1 став колектив господарок та, за прогнозами фахівців, головний претендент на перемогу в турнірі – Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, сформований з гравчинь БК «Франківськ-Прикарпаття» – чемпіонок цьогорічної Жіночої баскетбольної ліги України. Другим став Західноукраїнський національний університет (Тернопіль), а третє місце у групі зайняла команда Національного університету «Львівська політехніка».

Групу 2 виграла команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Підопічні старшого викладача кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун), майстра спорту Ірини Кленіної обіграли баскетболісток студентської збірної міста Києва та Сумського державного університету, які посіли у підсумку друге та третє місця відповідно.

У заключний ігровий день турніру відбулися стикові матчі. П’яте підсумкове місце посіла команда Сумського державного університету, яка розгромила суперниць з Національного університету «Львівська політехніка» з рахунком 76:20 (18:9, 19:4, 22:7, 17:0).

Третє місце в змаганнях посіла студентська збірна міста Києва, яка у «бронзовому» поєдинку також дуже впевнено перемогла команду Західноукраїнського національного університету (Тернопіль) з рахунком 101:68 (28:22, 25:18, 27:14, 21:14).

У фінальному матчі зустрілись переможниці груп – команди Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Фаворитом вирішального поєдинку вважалися господарки майданчика, однак наші дівчата вкотре на практиці довели, що у спорті загалом та в баскетболі зокрема робити передматчеві прогнози – справа невдячна. Уже перший період наочно продемонстрував, що підопічні Ірини Кленіної налаштовані не лише дати бій прикарпаткам, а й здобути перемогу.

Втім, перевага у три очки (14:11) гостей ще не була фатальною для господарок. Адже три очки у баскетболі – це лише один влучний кидок з-за меж шестиметрової лінії. Однак друга десятихвилинка стала наочним підтвердженням самих серйозних намірів наших дівчат. Другу чверть «інфізівки» виграли з перевагою у «+11» очок (28:17), що в сумі з «+3» у першій дозволило команді Ірини Кленіної піти на велику перерву з відривом у 14 очок – 42:28.

Звісно, баскетболістки ПНУ імені Василя Стефаника не мали наміру передчасно викидати білий прапор і боролися до самого фінального свистка. Також слід зазначити, що прикарпатки виграли і третю, і четверту чверті – 17:15 та 22:16 відповідно. Однак відіграти «–14», які для підопічних Юрія Процюка горіли на табло на екваторі зустрічі, їм так і не вдалося. Фінальна сирена зафіксувала підсумковий рахунок «золотого» протистояння 73:67 (14:11, 28:17, 15:17, 16:22) на користь баскетболісток Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, які тим самим здобули титул чемпіонок XVIII літньої Всеукраїнської Універсіади-2023 з баскетболу серед жіночих команд.

Додамо, що найрезультативнішими гравчинями фіналу стали Катерина Штик (ЛДУФК імені Івана Боберського) – 27 очок та Ірина Бугайова (ПНУ імені Василя Стефаника) – 26 очок, яка до того ж оформила «трипл-дабл», додавши до набраних 26 очок 11 підбирань та 10 блок-шотів.

На останок назвемо імена тих, хто кував для нашого Університету цей переможний тріумф. Це студентки факультету фізичної культури і спорту – Софія Мороз (перший курс), Єлизавета Водовоз і Ольга Савченко (обидві – другий курс) та Анастасія Ковтун (четвертий курс); студентки факультету педагогічної освіти Катерина Штик і Анастасія Сторчеус (обидві – другий курс) та Ілона Дісса (третій курс); випускниці – Вероніка Любінець і Оксана Веремчук. Головна тренерка команди – старший викладач кафедри спортивних та рекреаційних ігор Ірина Кленіна.

Тож Ректорат та увесь колектив нашого Університету щиросердечно вітають команду баскетболісток, їхню тренерку та увесь колектив кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) із переможним тріумфом на XVIII літній Всеукраїнській Універсіаді-2023 та бажають їм міцного здоров’я, кохання і щастя в особистому житті, успіхів у навчанні та нових гучних перемог на баскетбольних майданчиках.

XVIII ЛІТНЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА УНІВЕРСІАДА2023

Баскетбол. Жінки. 8–11 травня. Івано-Франківськ

ГРУПОВИЙ ЕТАП

Група -1-