Борець вільного стилю Юрій Ідзінський – бронзовий призер міжнародного рейтингового турніру в Будапешті

Напередодні, 13-го липня поточного року, у столиці Угорщини Будапешті розпочався традиційний міжнародний турнір з вільної боротьби – Polyák Imre & Varga János Memorial, на якому атлети виборюють не тільки почесні нагороди, а й залікові бали до рейтингу Міжнародної федерації спортивної боротьби (UWW). В перший день турніру бронзову нагороду у складі збірної України завоював майстер спорту міжнародного класу Юрій Ідзінський (на фото нижче) – магістрант Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Юрій Ідзінський захищав спортивну честь синьо-жовтого прапора на Polyák Imre & Varga János Memorial у найважчій ваговій категорії – до 125 кг, в якій змагалися 16 богатирів. У своїй першій сутичці, в 1/8 фіналу, вихованець заслужених тренерів України Віктора Глібенка та Романа Проціва (обидва вищу освіту здобули в стінах нашого Університету) швидко та впевнено виграв у представника Південної Кореї Єйхюн Чжуна. Аби здобути технічну перемогу з рахунком 10:0, Юрію вистачило 84 секунди. На чвертьфінальній стадії 24-річний галичанин також був сильнішим за суперника. Щоправда, для перемоги над Юсупом Батірмурзаєвим з Казахстану йому довелася провести на килимі повних два періоди тривалістю по три хвилини кожен, що передбачено правилами змагань. По їх завершенні на табло горіли цифри 11:6 на користь Юрія.

На превеликий жаль, переможну ходу Юрія Ідзінського у півфіналі зупинив угорець Даніель Лігеті. Усі шість хвилин, впродовж яких суперник українця, як представник команди господарки турніру, мав шалену підтримки трибун, на килимі тривало рівне протистояння. Кожен з борців шукав своє щасті в атаці, тож глядачі стали свідками не лише видовищної, а й результативної боротьби – на двох Юрій та Даніель за виконані технічні дії заробили 17 балів. Як не прикро, в активі Лігеті було дев’ять з них, а в Ідзінського – вісім…

Втім, незважаючи на прикру поразку у півфіналі, додому Юрій Ідзінський повертається не з порожніми руками. В одному з двох «малих» фіналів, де розігрувалися дві бронзові нагороди, він в протистоянні з німцем Геннадієм Кудіновічем зумів довести своє право на церемонії нагородження зійти на медальний подіум. Цікаво, що долю «бронзової» сутички за участю магістранта кафедри атлетичних видів спорту ЛДУФК імені Івана Боберського знову визначив один бал. Юрій, що називається, вигриз звитягу з мінімальною перевагою – 7:6.

Зазначимо, що разом з Юрієм Ідзінським на «бронзову» сходинку п’єдесталу пошани зійшов і Чжівей Ден з Китаю. Борець з Піднебесної в іншому «малому» фіналі з рахунком 6:1 здолав супротив італійця Абрахама Коньєдо-Руано. А «золото» виборов представник США Масон-Марк Парріс, який у фіналі за балами, з рахунком 8:4 переміг угорця Даніеля Лігеті – кривдника нашого Юрія Ідзінського по півфіналу.

Також виходив учора в Будапешті на килим й студент другого курсу факультету фізичної культури і спорту нашого вишу, срібний призер цьогорічного чемпіонату України Тимур Гудима, який боровся у ваговій категорії до 74 кг, де змагалися 18 атлетів. У 1/8 фіналу жереб обрав йому в суперники казаха Нурлана Бекжанова. Сутичка тривала усі шість хвилин в абсолютно рівній боротьбі, тож інтрига зберігалася до останньої секунди протистояння. Як не прикро, але в підсумку Тимур зазнав мінімальної поразки в один бал – 2:3. На жаль, Бекжанов у чвертьфіналі за балами, з рахунком 1:6 поступився ізраїльтянину Мітчелу-Луісу Фінсілверу і тим самим позбавив Гудиму шансу поборотися у втішних сутичках за «бронзу».

Додамо, що переможцем у ваговій категорії до 74 кг став угорець Мурад Курамагомедов, який у фіналі з перевагою у три бали (5:2) переміг Нуркоза Кайпанова із Казахстану. А бронзовими призерами стали румун Крістіан Біро і китаєць Фенг Лю, які в «малих» фіналах виграли у Бунгміна Конга з Південної Кореї (8:7) та ізраїльтянина Мітчела-Луіса Фінсілвера (8:3) відповідно.

Прокрутити вгору