Ельвіра Борозна, Володимир Марчук і Анатолій Горідько – чемпіони України 2023 року з важкої атлетики

У Луцьку впродовж тижня, з 21-го по 27-е травня, тривали баталії чемпіонату України 2023 року з важкої атлетики серед чоловіків та жінок. Найважливіше змагання вітчизняних важкоатлетів сезону-2023 національного рівня зібрало 135 чоловіків і 70 жінок з 22-ох областей України та міста Києва. Традиційно серед найсильніших були і студенти та випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Зокрема, вперше чемпіонкою України з важкої атлетики в двоборстві у ваговій категорії до 87 кг серед жінок стала студентка четвертого курсу факультету фізичної культури і спорту нашого Університету, бронзова призерка Євро-2021 серед юніорок Ельвіра Борозна (на фото вище), яка тим самим поміняла минулорічне «срібло» на «золото». У сумі двох вправ вона показала результат 195 кг.

Зазначимо, що підопічна доцента кафедри атлетичних видів спорту, кандидата наук з фізичного виховання та спорту Олександра Товстонога також здобула у Луцьку золоту нагороду за перемогу у ривку, зафіксувавши над головою штангу вагою 85 кг, та срібну медаль у поштовху з результатом 110 кг.

Медальний шлях (два «золота» і одне «срібло») Ельвіри повторив і третьокурсник факультету фізичної культури та спорту, бронзовий призер юніорського Євро-2022 Володимир Марчук (на фото вище). Змагаючись у ваговій категорії до 109 кг, 20-річний уродженець Хуста Закарпатської області у сумі двох вправ набрав 353 кг, що в підсумку дозволило йому на церемонії нагородження зійти на найвищу сходинку медального подіуму. Зазначимо, що Володимир, як і Ельвіра, вперше у своїй кар’єрі завоював «золото» чемпіонату України серед дорослих.

Ще дві нагороди він завоював у окремих вправах. Результат 160 кг приніс йому перемогу у ривку, а підкорена штанга вагою 193 кг – «срібло» у поштовху. Нагадаємо, що в цьому році вихованець Михайла Кеміня виграв і Кубок України. Тож здобувши перемогу у двоборстві на чемпіонаті України, Володимир Марчук у поточному сезоні-2023 оформив «золотий» дубль на головних змаганнях національного рівня.

Найсильнішим у двоборстві на звітному чемпіонаті України в Луцьку у ваговій категорії до 96 кг став цьогорічний фіналіст Євро-2023 (шосте місце) серед чоловіків, випускник бакалаврату факультету педагогічної освіти 2022 року Анатолій Горідько. Зазначимо, що результат у сумі двох вправ – 341 кг – дозволив богатирю з міста Лева відстояти свій минулорічний титул чемпіона України.

У 23-річного вихованця добре знаного львівського тренера Василя Плюти, який диплом про вищу освіту так само здобув у стінах нашого Університету, також й дві нагороди в окремих вправах – «срібло» у ривку (156 кг) та «золото» у поштовху (185 кг). Додамо, що наступним стартом для Анатолія Горідька буде виступ на цьогорічному чемпіонаті Європи серед молоді вікової категорії U-23.

За крок від медального подіуму чемпіонату України у Луцьку зупинилася студентка першого курсу факультету терапії та ерготерапії, цьогорічна срібна призерка Кубку України Анна Кірстюк, яка в сумі двоборства посіла четверте місце у ваговій категорії до 81 кг. А випускниці кафедри атлетичних видів спорту нашого Університету Ярина Петрук та Тетяна Малявська посіли п’яте місце у вагових категоріях до 49 кг та до 59 кг відповідно. ТОП-5 так само замкнули студент першого курсу факультету фізичної культури та спорту Олег Щекальов і магістрант Володимир Галій – у вагових категоріях до 61 кг та до 67 кг відповідно.

Шосте місце у підсумковому протоколі в сумі двоборства посів магістрант Тарас Кінах, який виступав у ваговій категорії понад 109 кг. Сьомими у вагових категоріях до 81 та до 89 кг фінішували ще один магістрант Сергій Богуш та студент третього курсу факультету фізичної культури і спорту Ігор Півторак відповідно. Аналогічний результат у ваговій категорії до 59 кг серед жінок показала й третьокурсниця цього факультету Валерія Козак. Восьме місце у ваговій категорії до 67 кг посів студент четвертого курсу факультету фізичної культури і спорту Євген Воронка. А його одногрупник Юрій Гондзьо став дев’ятим у змаганнях атлетів вагової категорії до 73 кг.

Прокрутити вгору