Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький зустрівся з переможцями та призерами ХХХІ Всесвітньої літньої Універсіади-2023 (Фото)

Напередодні, 28-го серпня 2023 року, у приміщенні обласної державної адміністрації відбулася зустріч з переможцями та призерами ХХХІ Всесвітньої літньої Універсіада (FISU World University Games – 2023) за участю начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького і начальника управління молоді та спорту ЛОДА Романа Хім’яка. Серед учасників заходу були й студентки кафедри гімнастики (завідувач – доцент Олег Бубела) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Христина Погранична, Марта Борис і Анастасія Пташник, а також доцент цієї кафедри, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, заслужений тренер України Ірина Руда, яка очолювала у Ченду нашу студентську збірну з художньої гімнастики та тренер команди, випускниця нашого вишу Христина Родевич.

Із 28-го липня до 8-е серпня поточного року у місті Ченду (Китайська Республіка) проходила ХХХІ Всесвітня літня Універсіада-2023. Медалі планетарного студентського форуму у 18-ти видах спорту виборювали 7000 студентів-спортсменів, які представляли 900 університетів із 115 країн усіх континентів світу.

Збірну команду України у Ченду представляли 61 студент, які репрезентували 28 закладів вищої освіти (в тому числі трьох львівських) та 15 регіонів України. Змагалися українці у десяти видах спорту: бадмінтоні, волейболі, дзюдо, художній гімнастиці, спортивній гімнастиці, легкій атлетиці, тхеквондо, стрільбі з лука, фехтуванні та ушу.

Загальнокомандний залік ХХХІ Всесвітньої літної Універсіади-2023виграли представники Китаю – загалом 178 медалей (103 золоті, 40 срібних, 35 бронзових). Другими стали японці – 93 медалі (21, 29, 43), а третіми – спортсмени Кореї, в активі яких 58 нагород (17, 18, 23). Україна фінішувала в медальному заліку на 13-й позиції. Загалом українські спортсмени здобули 11 медалей – по чотири золотих і срібних та три бронзові. Спортсмени Львівщини до «синьо-жовтої» медальної скарбнички поклали шість нагород – три золоті, дві срібні і одну бронзову.

У змаганнях з гімнастики художньої Христина Погранична – студентка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського (далі – ЛДУФК) та Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького здобула «золото» у вправі з обручем (32.200 бала) та у вправі зі стрічкою (29.300 бала), а також в індивідуальному багатоборстві стала другою з результатом 122.300 бала. Тренує спортсменку – Ірина Руда – заслужений тренер України, доцент кафедри гімнастики ЛДУФК імені Івана Боберського.

На другу сходинку п’єдесталу пошани з результатом 56,600 бала у багатоборстві в групових вправах піднялася студентська збірна України, в складі якої змагалися дві студентки ЛДУФК імені Івана Боберського – Марта Борис і Анастасія Пташник, Дарія Іваник – представниця Львівського національного університету імені Івана Франка та три студентки столичного Національного університету фізичного виховання і спорту України – Ніколь Красюк, Дар’я Щербакова, Діана Довганюк.

Також студентська команда України у групових вправах стала бронзовим призером фіналу з п’ятьма обручами, отримавши від суддів оцінку 27.800 бала. Загалом українські грації здобули п’ять медалей Універсіади-2023 – дві золоті, дві срібні та одну бронзову.

У змаганнях з легкої атлетики студент Львівського національного університету ветеринарної медицини Владислав Лавський (тренер – Валерій Лебедюк) єдиний з учасників фіналу в стрибках у висоту подолав планку на висоті 225 см і в такий спосіб здобув «золото».

Під час зустрічі відбулося урочисте вручення сертифікатів на отримання грошових винагород спортсменам та їх тренерам за результатами виступів, відповідно до розпорядження начальника обласної військової адміністрації від 21.09.2022 № 368/0/5-22ВА «Про призначення та виплату грошових винагород спортсменам Львівської області та їх тренерам» (зі змінами). Зокрема, такі винагороди отримали:

▶ Погранична Христина – 50 000 гривень

▶ Борис Марта – 50 000 гривень

▶ Пташник Анастасія – 50 000 гривень

▶ Іваник Дарія – 50 000 гривень

▶ Руда Ірина – 62 500 гривень

▶ Родевич Христина – 37 500 гривень

▶ Лавський Владислав – 60 000 гривень

▶ Лебедюк Валерій – 30 000 гривень

 

За матеріалами відділу
фізичної культури та спорту управління молоді та спорту ЛОДА

Прокрутити вгору