Іван Желізко у складі молодіжної збірної України U-21 з футболу сьогодні стартує на Євро-2023

У Румунії та Грузії сьогодні, 21-го червня, розпочинається фінальна частина молодіжного чемпіонату Європи-2023 з футболу серед команд вікової категорії U-21. Серед 16-ти учасників турніру за нагороди континентального форуму боротиметься й збірна України, до складу якої запрошено і півзахисника Івана Желізка – магістранта кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Сьогодні, 21-го червня, у Румунії та Грузії розпочинається фінальний турнір футбольного Євро-2023 (U-21), в якому візьме участь і молодіжна збірна України. Для неї це буде третій континентальний форум в історії команди – після «срібної» кампанії 2006 року та невдалої спроби (останнє місце в квартеті на груповому етапі) 2011 року.

Загалом у континентальному форумі Євро-2023, що проходитиме на футбольних полях Грузії та Румунії в період із 21-го червня до 8-го липня, братимуть участь 16 команд. За підсумками жеребкування групового етапу, яке відбулося 18-го жовтня минулого року в Бухаресті, «синьо-жовті» потрапили до квартету -В-, де зустрінуться з Румунією, Іспанією та Хорватією. До першої стадії плей-оф – чвертьфіналу – вийдуть дві кращі команди квартету.

СКЛАД ГРУП ЄВРО2023:

ГрупаА: Грузія, Португалія, Бельгія, Нідерланди.
ГрупаВ: Румунія, Іспанія, Україна, Хорватія.
ГрупаС: Чехія, Англія, Німеччина, Ізраїль.
ГрупаD: Норвегія, Швейцарія, Франція, Італія.

Зазначимо, що три найкращі команди за підсумками Євро-2023 (окрім Франції та Англії) отримають путівки на ХХХІІІ літні Олімпійські ігри 2024 року.

Напередодні, 20-го червня, лави «синьо-жовтих» у Бухаресті поповнив квартет з національної збірної – Анатолій Трубін, Георгій Судаков, Михайло Мудрик та Владислав Ванат. Також вчора підопічні Руслана Ротаня провели передматчеве тренування на арені «Рапід-Гулешті» у столиці Румунії. Саме на цьому стадіоні наша команда зіграє два поєдинки: сьогодні, 21-го червня, з Хорватією (початок о 19:00 за київським часом) та у вівторок, 27-го числа, з Іспанією (21:45). Ще один матч, із Румунією у суботу, 24-го червня, «синьо-жовті» проведуть на стадіоні «Стяуа» також у Бухаресті (19:00). Додамо, що потенційний матч плей-оф за путівку на Олімпіаду-2024 може відбутися 7-го липня (22:00) або 8-го липня (16:00) у Бухаресті.

Зазначимо, що сьогоднішню зустріч українців із Хорватією судитиме шведський рефері іракського походження Мохаммед Аль-Хакім.

СКЛАД МОЛОДІЖНОЇ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ
ДЛЯ УЧАСТІ В ЄВРО2023
:

Воротарі

• №1. Руслан Нещерет («Динамо» Київ)
  • №12. Анатолій Трубін («Шахтар» Донецьк)
  • №23. Кіріл Фесюн («Колос» Ковалівка)

Захисники

• №2. Костянтин Вівчаренко («Динамо» Київ)
  • №3. Олександр Сирота («Динамо» Київ)
  • №4. Максим Таловєров (ЛАСК Лінц, Австрія)
  • №6. Олексій Сич («Кортрейк», Бельгія)