Студенти ЛДУФК імені Івана Боберського на юніорському чемпіонаті України-2023 з легкої атлетики завоювали шість медалей

На Командному чемпіонаті України 2023 року з легкої атлетики серед юніорів, що відбувся 17–18 червня в Івано-Франківську, за нагороди змагалися 272 спортсмени з 23 областей та міста Київ. Збірна Львівської області в загальнокомандному заліку посіла перше місце з сумою 668 очок. Друга позиція в команди Житомирщини, а третьою стала збірна Івано-Франківської області – 663 і 634 очки відповідно. Виступали у складі команди Львівщини й шестеро студентів кафедри легкої атлетики (завідувач – доцент Ярослав Свищ) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, які в підсумку завоювали шість медалей – дві срібні та чотири бронзові.

Зокрема, дві нагороди у спринтерських дисциплінах виборола студентка першого курсу факультету фізичної культури і спорту Олександра Жук. У бігу на 200 м 18-річна галичанка показала третій час (25,69 секунди), що дозволило їй зійти на «бронзовий» щабель медального подіуму. Швидше за підопічну Ярослава Свища дистанцію подолали тільки Наталія Бесідовська (25,13) з Вінницької області та киянка Ірина Бобровська (25,36), які здобули «золото» і «срібло» відповідно.

Дуже близькою до медалі Олександра була і в фіналі бігу на 100 м. Пробігши стометрівку за 12,73 секунди, вона посіла четверте місце. Від «бронзи», яку завоювала Юлія Клим’юк з Коломиї Івано-Франківської області, її відділили якихось 0,03 секунди. А чемпіонкою України серед юніорок стала вище згадана киянка Ірина Бобровська, яка в фіналі показала час 12,23 секунди, випередивши на 0,30 секунди срібну призерку – Євгенію Кукліну з Донеччини. Сьомий результат – 13,24 секунди – у цьому фіналі в студентки першого курсу факультету фізичної культури і спорту Валерії Орлик.

А свою другу медаль звітних змагань, срібну, Олександра Жук (на фото вище – на ближній доріжці) завоювала, виступаючи у складі збірної Львівської області в естафеті 4х100 м разом з вище згаданою своєю однокурсницею Валерією Орлик та двома вихованками ДЮСШ міста Червоноград – Зоряною Оливко і Вірою Шах. Наш квартет посів друге місце, показавши результат 52,62 секунди. Додамо, що золотий комплект медалей завоювали дівчата з Житомирщини, які фінішували з часом 49,54 секунди. Трійку призерок доповнила господарка змагань, збірна Івано-Франківської області – 52,85 секунди.

За підсумками змагань у секторі для стрибків у висоту серед дівчат на третю сходинку п’єдесталу пошани на церемонії нагородження зійшла студентка першого курсу факультету педагогічної освіти Вікторія Майстренко (на фото нижче – крайня справа), яка у своїй найкращій спробі подолала планку на висоті 160 см. Зазначимо, що аналогічний результат показала й Софія Прокопенко з Житомира. Тож у підсумку дівчата розділили «бронзу». А чемпіонкою України, підкоривши висоту 170 см, стала студентка Львівського фахового коледжу спорту Алевтина Дубіль. Друге місце з результатом 165 см посіла вихованка Васильківської ДЮСШ Київської області Анастасія Волкова.

Близьким до завоювання «бронзи» в цьому самому секторі для стрибків у висоту, але в змаганнях серед хлопців, був і першокурсник факультету фізичної культури і спорту Денис Карімов (на фото вище – крайній зліва), який тренується, як і Вікторія Майстренко, у викладачки кафедри легкої атлетики нашого вишу Мар’яни Кіщак (на фото вище – по середині). Денис завершив змагання з результатом 195 см. На такій самій висоті подолали планку ще троє стрибунів. На жаль, за спробами Карімов у цьому квартеті мав найгірший показник, тож у підсумковому протоколі він посів шостий рядок. А «бронзу» здобув житомирянин Володимир Савіцький. Додамо, що чемпіоном України з результатом 210 см став киянин Кирило Луценко. Рівно 200 см подолав срібний призер Роман Кулик з Дніпропетровської області.

Третім у змаганнях з бігу на 3000 м з перешкодами фінішував студент другого курсу факультету фізичної культури і спорту Олег Щварц (на фото нижче). Бронзову медаль підопічному заслуженого тренера України, випускнику нашого Університету Віталія Тарнакіна приніс результат 10 хвилин 03,55 секунди. Чемпіоном України у цьому виді легкої атлетики став харків’янин Віталій Альохін, який на фініші показав час 9.45,73. Срібний призер – одесит Володимир Пересунько програв йому 7,15 секунди.

Ще одну бронзову нагороду до медальної скарбнички збірної Львівщини принесла першокурсниця факультету фізичної терапії та ерготерапії Христина Славич, яка фінішувала третьою у бігу на 5000 м з часом 19 хвилин 57,17 секунди. «Золотий» результат – 19.10,17 – показала Юлія Фіщук з Хмельницької області. «Срібло» виборола Ольга Правецька з Тернополя, яка відстала від переможниці на 7,81 секунди.

Прокрутити вгору