Людмила Лузан та Валерія Терета: «Ми дуже щасливі, що в такий нелегкий час принесли Україні перемогу на Європейських іграх!»

Золотом відкрили лік українським медалям на ІІІ Європейських іграх-2023 полтавчанка Людмила Лузан та Валерія Терета – студентка четвертого курсу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, фінішувавши першими у фіналі змагань з веслування на каное-двійці на дистанції 500 м. Після переможного фінішу на воді Криспінувської затоки в польському Кракові щасливі чемпіонки поділилися враженнями з журналістами.

«Ми дуже щасливі, що в такий нелегкий час, коли в Україні триває війна, нам вдалося перемогти, – сказала Людмила Лузан (на фото – зліва). – Це дуже важливо показувати, що ми сильна і незалежна держава, ми боремося за свободу! Від початку заїзду ми йшли своїм ходом, не форсували, а вже за 200 метрів до фінішу почали додавати. І ми це зробили, ми перемогли!».

«Після того, як ми фінішували, ми були трохи шоковані, що нам вдалося вибороти «золото», – зізналася Валерія Терета (на фото – справа). – І хоч ми на це сподівалися ще до старту заїзду, але особисто я повірити ніяк не могла. Для мене це перший дорослий старт такого рівня, і ми лише нещодавно з Людою разом почали виступати в каное-двійці. Я щаслива, що не підвела її, адже вони з Анастасією Четверіковою задали високу планку, привчили українських вболівальників до гучних перемог на найбільш престижних змаганнях. Тому мені було важливо втримати цей рівень, довести всім, що жіноче каное в Україні – це дуже сильний вид».

Наостанок новоспечені чемпіонки Європейських ігор-2023 відзначили, що у них в найближчих планах у Кракові поборотися за олімпійську ліцензію на ХХХІІІ літні Олімпійські ігри в Парижі-2024.

Нагадаємо, напередодні, 22-го червня, у польському Кракові, де тривають ІІІ Європейські ігри-2023, першу нагороду, і одразу золоту, до медальної скарбнички України приніс дует веслувальниць-каноїсток у складі Людмили Лузан з Полтавщини та Валерії Терети – студентки четвертого курсу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, тренерами якої є випускники нашого вишу Михайло Поцюрко і Микола Романович, а також Володимир Дець, який нині зі зброєю в руках боронить українську землю від рашистських загарбників.

Фінал жіночих каное-двійок на дистанції 500 м за участі дев’яти екіпажів виграли Людмила Лузан та Валерія Терета. На фініші вони різким спуртом впевнено випередили суперниць з Іспанії та Угорщини, які стали володарками срібних і бронзових медалей відповідно. Чемпіонський час українок – 1 хвилина 58,233 секунди. Зазначимо, що дівчата здобули першу нагороду для збірної України на ІІІ Європейських іграх-2023.

Прокрутити вгору