На НСК «СКІФ» ЛДУФК завершився тренувальний збір національної команди України з фехтування на рапірах перед останнім ліцензійним турніром Олімпіади-2024

У спеціалізованому залі фехтування навчально-тренувального комплексу «СКІФ» Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського завершився збір національної збірної команди України з фехтування на рапірах, який став заключним етапом підготовки до континентального відбірного турніру в Люксембурзі, на якому будуть розіграні останні вакантні ліцензії на участь в особистих змаганнях ХХХІІІ літніх Олімпійських Ігор-2024 в Парижі.

Нагадаємо, національна збірна України з фехтування станом на сьогодні має вісім ліцензій на участь в головному змаганні чотириріччя – ХХХІІІ літніх Олімпійських Іграх-2024, що відбудуться з 26-го липня по 11-те серпня поточного року в столиці Франції Парижі. За підсумками відбірного циклу по чотири олімпійські ліцензії вибороли два жіночі «синьо-жовті» квартети – команди шаблісток та шпажисток. При цьому по троє з кожного виду зброї, окрім командного турніру, поборються й за особисті нагороди Парижу-2024.

Згідно з Регламентом олімпійського фехтувального турніру, в командних змаганнях в кожному із шести видів програми (фехтування на рапірах, шаблях і шпагах серед жінок та чоловіків) медалі виборюватимуть вісім збірних. В особистих турнірах кожна з восьми команд може заявити трьох учасників, до яких додасться певна кількість фехтувальників з інших країн усіх континентів. Зокрема, автоматично ліцензії отримають спортсмени, які входять до ТОП-16 світового рейтингу Міжнародної федерації фехтування (FIE) в кожному з шести видів зброї. Окрім того, по одній ліцензії буде розіграно на континентальних турнірах. Причому в ньому можуть брати участь лише по одному представнику від тих країн, які на сьогодні не мають жодної ліцензії в кожному з шести видів зброї.

Шість останніх ліцензій для Європи (по одній у кожному з шести видів зброї – рапірі, шаблі і шпазі серед жінок та чоловіків) будуть розіграні на турнірі в місті Дифферданж (Люксембург), який відбудеться у найближчі три дні, з 26-го по 28-е квітня. За путівки до Парижу-2024 змагатимуться й четверо представників України. Зокрема в чоловічій шаблі та шпазі виступатимуть чемпіон І Європейських Ігор-2015 Андрій Ягодка з Одеси та бронзовий призер ХХХІІ Олімпійських Ігор-2020 киянин Ігор Рейзлін відповідно. А в жіночій і чоловічій рапірі на фехтувальні доріжки у Дифферданжі вийдуть Аліна Полозюк з Миколаєва та львів’янин Клод Юнес (на фото – крайній зліва) – випускник кафедри фехтування, боксу і національних одноборств (завідувач кафедри – доцент Зоряна Семеряк) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, наставником якого з перших кроків занять фехтуванням й до нині є заслужений тренер України Сергій Гаравський, який диплом про вищу освіту також здобув у стінах нашого закладу вищої освіти.

Зазначимо, що заключний тренувальний збір Аліна Полозюк та Клод Юнес провели у Львові, в спеціалізованому залі фехтування навчально-тренувального комплексу «СКІФ» ЛДУФК імені Івана Боберського. А спаринг-партнерами Аліни та Клода були їхні колеги по національній збірній та низка львівських рапіристів і рапіристок.

Тож з нетерпінням будемо чекати новин з ліцензійного турніру в Дифферданжі (Люксембург). Віримо, що українці зуміють здобути омріяні путівки до Парижу на ХХХІІІ літню Олімпіаду-2024.

Прокрутити вгору