На XXIV Всеукраїнському турнірі з вільної боротьби серед чоловіків «Тернове поле – 2023» представники ЛДУФК завоювали три медалі

У Тернополі завершився традиційний, вже 24-й за ліком Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед чоловіків «Тернове поле – 2023» пам’яті заслуженого тренера України Віталія Назарчука. Почесні нагороди виборювали 110 атлетів з 18-ти міст усіх куточків країни. У складі збірної команди Львова три медалі (дві золоті і одну срібну) завоювали студенти і магістранти кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

У найпрестижнішій, суперважкій ваговій категорії (до 125 кг) боротьбу за нагороди вели 11 атлетів. У підсумку переможцем став магістрант другого року навчання факультету фізичної культури і спорту нашого закладу вищої освіти, 24-річний майстер спорту міжнародного класу Юрій Ідзінський (на фото нижче). При цьому «золото» він завоював, що називається, у просто таки феєричному стилі. Втім, про все за порядком.

Волею жереба свій шлях до найвищої сходинки медального подіуму підопічний заслужених тренерів України Віктора Глібенка і Романа Проціва (обидва – випускники ЛДУФК імені Івана Боберського) розпочав з 1/8 фіналу. На цій стадії Юрій достроково здобув технічну перемогу (10:0) над на три роки старшим за себе Іваном Снігуром з Чернівців.

Аналогічно він завершив на свою користь і чвертьфінальну сутичку з 20-річним львів’янином Маркіяном Мазуром. Цього разу рефері зупинив протистояння, коли рахунок став 11:0 на користь Ідзінського. Такий самий рахунок рефері зафіксував і в півфіналі, де його суперником був ще один вихованець львівської школи боротьби – юний, 17-річний Віталій Мухутдінов.

Жодних шансів на позитивний результат не залишив Юрій Ідзінський і своєму супернику по фіналу – харків’янину Дмитру Гаміловському. Борці провели на килимі лише 63 секунди, а на табло горіли цифри 10:0 на користь галичанина – чиста дострокова технічна перемога. Тож у підсумку Юрій виграв чотири сутички, набравши у них загалом 42 бали за технічні дії і при цьому не дозволив квартету суперників заробити бодай один бал. Прекрасне повернення чинного чемпіона України після тривалого лікування травми, через яку він змушений був пропустити цьогорічний чемпіонат світу. Додамо, що бронзові нагороди у суперважкій вазі здобули вище згаданий Іван Снігур з Чернівців та Артем Гашенко з Києва.

Тріумфом нашого представника завершилися і змагання у ваговій категорії до 74 кг, де в стартовому листі було заявлено 14 борців. Третьокурсник факультету фізичної культури і спорту, 21-річний майстер спорту Тимур Гудима (на фото нижче), який цього року став срібним призером чемпіонату України і змагався на світовому чемпіонаті, свої виступи на звітному турнірі «Тернове поле – 2023» також розпочав з 1/8 фіналу. У протистоянні з киянином Олександром Стафійчуком у нього особливих проблем не виникло – дострокова технічна перемога з рахунком 12:2.

З іншим представником столиці – Віталієм Кулакевичем, підопічний викладача кафедри атлетичних видів спорту нашого Університету, заслуженого тренера України Олексія Мельника провів на килимі усі, передбачені правилами змагань з вільної боротьби, шість хвилин. Втім, і цього разу перемога його була достатньо впевнена, про що найкраще свідчать фінальні цифри на табло – 9:1.

Значно важче дався Тимуру Гудимі півфінальний раунд, де його суперником був 18-річний одесит Віталій Маленков. Юний борець з Південної Пальміри показав високий рівень майстерності. Однак і його виявилося недостатньо для позитивного результату. Сутичка завершилася з рахунком 4:1 на користь львів’янина. Натомість у фіналі Тимур не мав жодних проблем. Для дострокової технічної перемоги над 20-річним Володимиром Мусієнком з перевагою у десять балів і більше (11:0) йому знадобилося лише якихось 3 хвилини і 23 секунди. Додамо, що бронзові нагороди у ваговій категорії до 74 кг вибороли 18-річний Костянтин Морозов з Хмельницького та вище згаданий Олександр Стафійчук з Києва.

Близьким до перемоги на Всеукраїнському турнірі «Тернове поле – 2023» був і магістрант першого року навчання факультету фізичної культури і спорту нашого закладу вищої освіти, 21-річний кандидат у майстри спорту Григорій Боднарюк (на фото нижче). Підопічний доцента кафедри атлетичних видів спорту нашого закладу вищої освіти, кандидата наук з фізичного виховання і спорту Ростислава Первачука змагався у ваговій категорії до 79 кг, де за нагороди вели боротьбу 13 атлетів.

У першій сутичці, на стадії 1/8 фіналу суперником Григорія був 18-річний львів’янин Іван Сідей. Львівське дербі у Тернополі виявилося багатим на технічні дії від обох борців – на двох вони заробили 19 балів. А переможцем став Боднарюк, який в підсумку виграв з перевагою у п’ять балів – 12:7. Трохи простішою, але не набагато, видалася для Григорія чвертьфінальна сутичка, в якій він за балами (цього разу з рахунком 12:4) здолав супротив ще одного 18-річного борця – Олександра Мостового із Дніпра.

Усі шість хвилин тривало і півфінальне протистояння підопічного Ростислава Первачука проти представника Чернівців Лева Цемка. 17-річний борець з Буковини виявився доволі наполегливим і не тільки дбав про оборону, а й сам намагався багато атакувати. В підсумку він зумів за свої технічні дії набрати сім балів. Однак доробок галичанина виявився більш вагомим – 13 пунктів. Тож перемога залишилася за Григорієм Боднарюком з рахунком 13:6.

У зовсім іншому ключі пройшов фінальний поєдинок, в якому суперником нашого борця був один з представників команди господарів турніру – 18-річний Сергій Подолянюк з Тернополя. Як не намагався Григорій, а знайти ключик до оборони опонента впродовж шести хвилин він так і не зумів. Натомість юний тернополянин два бали таки заробив і в підсумку переміг (2:0) та став золотим медалістом змагань. У Григорія Боднарюка, відповідно, друге місце і срібна нагорода. А на третю, «бронзову» сходинку медального подіуму зійшли киянин Нікіта Каневський та вище згаданий львів’янин Іван Сідей.

Додамо, що у загальнокомандному заліку XXIV Всеукраїнського турніру з вільної боротьби серед чоловіків «Тернове поле – 2023» перемогла збірна Києва, в активі якої 172 бали. Львів’яни, набравши 102 пункти, стали другими. Трійку найкращих доповнили борці з Хмельницького – 84 очки. На подальших позиція Дніпро (57), Одеса (55), Київська область (54), Донецька область (51), Бровари (49), Тернопіль (45), Івано-Франківськ (40), Миколаїв (40), Житомир (40), Харків (40), Чернівці (39), Суми (34), Збараж (20), Южний (20) та Запоріжжя (6).

Прокрутити вгору