На юніорському чемпіонаті України з пляжної боротьби студенти ЛДУФК імені Івана Боберського здобули три медалі

У місті Рівне завершився чемпіонат України 2023 року з пляжної боротьби серед юніорів вікової категорії U-20. Змагалися за нагороди на звітному турнірі й студенти кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент, кандидат наук з фізичного виховання і спорту Федір Загура) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Троє з них у підсумку повернулися додому з медалями.

Студент першого курсу факультету фізичної культури і спорту нашого Університету Станіслав Гриник (на фото нижче – другий зліва) виступав у ваговій категорії до 90 кг. Уродженець села Будилів, що у Снятинській міській громаді Коломийського району Івано-Франківської області, впевнено здолав усіх суперників на шляху до фіналу. На жаль, у вирішальній сутичці за золоту медаль підопічний доцента кафедри атлетичних видів спорту, кандидата наук з фізичного виховання Ростислава Первачука (перший тренер – Роман Древко) не зумів підібрати «ключик» до суперника і зазнав поразки. Тож на церемонії нагородження Станіслав Гриник був нагороджений срібною медаллю та дипломом другого ступеня.

Аналогічний результат на звітному чемпіонаті України з пляжної боротьби серед юніорів у Рівному показав і Олександр Люкманов (на фото нижче – другий зліва) – одногрупник Станіслава Гриника, який так само тренується у Ростислава Первачука (на верхньому фото – крайній зліва).

Змагаючись у ваговій категорії до 75 кг, Сашко, який займатися вільною боротьбою розпочинав у ДЮСШ міста Борщів Чортківського району Тернопільської області в тренера Руслана Антонюка, єдиної поразки зазнав у фінальній сутичці.

Третю нагороду для рідного Університету на національному чемпіонаті серед юніорів у Рівному виборов студент другого курсу факультету фізичної культури і спорту Артур Велінський, який ази боротьби вивчав у ДЮСШ міста Соснівка Червоноградського району Львівської області, під керівництвом заслуженого тренера України Андрія Кушніра, а нині тренується в одній групі зі Станіславом Гриником та Олександром Люкмановим у Ростислава Первачука.

У Рівному Артур Велінський (на фото нижче – третій справа), виступаючи у ваговій категорії до 70 кг, єдиної поразки зазнав ще на шляху до фіналу. Після цієї невдачі максимум, на що він міг розраховувати, була бронзова нагорода. І треба йому віддати належне – в одному з двох «малих» фіналів він довів, що вміє, як кажуть у спортивному середовищі, тримати удар. У підсумку, йому вдалося здолати супротив суперника, тож додому Артур повернувся не з порожніми руками, а з бронзовою нагородою.

Додамо, що за підсумками національного чемпіонату 2023 року в Рівному та низки попередніх турнірів було визначено склад юніорської збірної України вікової категорії U-20, який за місяць, а саме 28–30 червня, буде захищати спортивну честь синьо-жовтого прапора на чемпіонаті Європи-2023 в французькому містечку Сен-Лоран-дю-Вар, що знаходиться у 8 км на захід від Ніцци. На цьогорічному континентальному юніорському форумі за нагороди Євро-2023 боротимуться й двоє представників нашого Університету – Станіслав Гриник та Артур Велінський.

Прокрутити вгору