Олена Городна і Юлія Джима допомогли жіночій збірній України з біатлону показати найкращий результат в естафеті на етапах Кубка світу сезону-2023/2024

Напередодні, 7-го січня, в німецькому Обергофі завершився черговий, четвертий етап Кубка світу з біатлону сезону-2023/2024. У заключний день змагань було проведено чоловічу та жіночу естафети. У змаганнях представниць прекрасної статі в складі збірної України на першому і другому етапах виступали дві представниці кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Орест Стефанишин) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – відповідно 19-річна студентка третього курсу факультету фізичної культури і спорту Олена Городна та 33-річна випускниця магістратури Юлія Джима.

Остання гонка в німецькому Обергофі розпочалась для української команди із сюрпризу: за кілька годин до старту тренерського штабу жіночої збірної довелось робити заміну у складі, і вибір припав на користь Олени Городної (на фото вище), якій довірили стартовий етап замість Ірини Петренко. Тож склад збірної України вже на першому етапі став експериментальним – студентка нашого університету Олена Городна вперше у житті бігла естафету на такому рівні.

Ще добре, що дебютантці естафет Кубка світу не довелось бігти у тих умовах, в яких ще годину тому змагались чоловіки: перед жіночою естафетою туман чарівним чином розсіявся, і зі складнощів лишився лише сильний вітер. Наші юніори звикли до таких умов на чемпіонатах України, але вітрові «тренування» в Сянках не допомогли: на два рубежі Городній довелось використати чотири запасних патрони.

Ще більше проблем Олена мала на дистанції, змагаючись з куди більш досвідченими суперницями. Тож до фінішу етапу відставання нашої команди від лідерів наблизилось до двох хвилин, хоча за позиціями молода галичанка добре поборолась, обійшовши одну суперницю на останньому колі. Свій етап Городна завершила 12-ю.

Попереду ж сформувалась топ-трійка завдяки зусиллям шведки Анни Магнуссон, француженки Лу Жанмонно та норвежки Юні Арнеклейв. Усі були в межах двох з половиною секунд, а позаду ще в 15-ти секундах «між небом і землею» зависла німкеня Ванесса Фогт.

На другому етапі француженки мали усі шанси відірватись, адже у їхньому складі бігла лідерка поточного Кубка світу Жустін Бреза-Буше. Але вона виявилась найневлучнішою серед першої трійки, припустившись чотирьох хиб, і лише шалена швидкість дозволила їй все ж передати естафету лідером, на чотири секунди випередивши шведку Лінн Перссон. А ось Маріт Скоґан відкинула Норвегію на 25 секунд назад, хоча Німеччина в особі Яніни Хеттіх-Вальц опинилась ще значно далі – майже в хвилині від лідерів. Власне, цим квартетом можна вже було обмежувати список команд-претенденток на подіум.

Українській збірній довелось вирішувати більш приземленні завдання, і Юлія Джима (на фото нижче) досить добре впоралась зі своїм етапом: лише два промахи та підйом з дванадцятого місця на дев’яте. В межах півхвилини від нашої команди попереду рухались спортсменки США та Польщі.

Але на третьому етапі у нас був сповнений протиріч і болю тандем «Анастасія Меркушина + естафети», тренери та батьки за сумісництвом якої – Ірина і Олег Меркушини – є випускниками кафедри зимових видів спорту ЛДУФК імені Івана Боберського. «Лежку» Настя відпрацювала на відмінно, закривши п’ять мішеней найшвидше серед усіх суперниць по етапу. Але при цьому на трасі вона програвала досить багато, а на «стійці» ще й примудрилась піти на коло штрафу, після чого відставання нашої команди навіть від десятого місця сягнуло півхвилини. Естафету українка передала 12-ю, відставши від щільної групи з п’яти команд.

Претендентки ж на подіум до фінішу третього етапу приходили по одній. Француженка Софі Шово, яка цього тижня здобула свій перший особистий подіум, немов гралась з суперницями, то підпускаючи їх на трасі, то втікаючи на кілька секунд. У підсумку її швидкості вистачило для того, аби створити 20-секундну перевагу для свого фінішера. Другою передостанній етап завершила норвежка Каролін Кноттен, третьою – шведка Ханна Еберґ, яка настріляла на коло штрафу. І найбільше розчарування чекало на команду господарів, яка втратила будь-які шанси на високі місця, після того як Софія Шнайдер за свій відрізок додала ще дві хвилини програшу і перемістивши Німеччину на шосту позицію.

Здавалося б, француженка Жюлья Сімон, окрилена перемогою в суботньому перс’юті, має провести для суперниць майстер-клас зі спокійного фінішу на першій позиції. На першій половині завершального етапу все йшло саме за таким сценарієм: після чистої «лежки» вона зберегла перевагу, і на дистанції контролювала відрив. А ось на «стійці» занервувала, що дивно для чинного володаря Великого кришталевого глобусу. Другий рубіж Сімон відпрацювала з восьми патронів і дивом уникнула кола штрафу.

На щастя для француженки, Інґрід Тандреволд не змогла відстрілятись з п’яти, і перед останнім колом Жюлья мала-таки 12 секунд запасу. Норвежка напередодні творила дива швидкості, але енергії на три гонки поспіль в такому ж режимі вже не вистачило: до фінішу Інґрід скоротила відставання лише на три секунди, але відібрати перемогу у Франції шансів не мала.

«Бронзу» з майже ідеальним власним етапом для Швеції здобула Ельвіра Еберґ. Хоча сказати, що для неї був хоча б натяк на небезпеку втратити місце на подіумі, аж ніяк не можна. Адже четверта команда – збірна Італії – відстала від шведок аж на три хвилини…

Взагалі, позаду першої трійки на вогневих рубежах проходив парад помилок. Під час вирішальної стрільби суперниці не обмежувались просто використанням усіх запасних патронів – частіше йшли на одне, два, а то й три кола штрафу. У цій ситуації справжнє диво створила українка Христина Дмитренко. Вже після «лежки» з одним запасним патроном вона підтягнулась до групи команд, що боролись за восьме місце, а на «стійці», поки суперниці змагались в тому, хто більше намаже, українка відстрілялась з п’яти і пішла на останнє коло з восьмим графіком. І скажіть, що це – гонка у виконанні цьогорічної дебютантки Кубка світу!

Теоретично можна було помріяти про боротьбу за сьому позицію з чешкою Джессікою Їсловою, але відстань до неї складала 15 секунд, які для Христини на останньому колі поки що – надто амбітна мета. Але й цим проривом Дмитренко дуже добре попрацювала на команду, принісши 50 додаткових балів до заліку Кубку націй. Зазначимо, що восьме місце – найкращий результат українок в естафеті на Кубку світу поточного сезону-2023/2024. Раніше, в шведському Естерсунді та австрійському Гохфільцені наші дівчата фінішували відповідно дванадцятими і десятими.

Завдяки цьому наша команда провела естафету набагато краще за прямих конкурентів – Словенію та Австрію, які завершили гонку ще задовго до фінішу, ставши «коловими». То ж жіноча збірна України за підсумками Обергофу зберігає дев’яте місце в Кубку націй і з непоганим настроєм вирушає до іншого німецького міста Рупольдингу, де вже у середу, 10-го січня, стартує п’ятий етап Кубка світу. Цікаво, що розпочнеться він саме жіночою естафетою.

БІАТЛОН. КУБОК СВІТУ2023/2024. ЧЕТВЕРТИЙ ЕТАП
Обергоф (Німеччина)

7 січня

Жінки. Естафета 4х6 км

1. Франція – (0+12) 1:12.42,5
2. Норвегія – (0+10) +9,3
3. Швеція – (1+8) +33,5
4. Італія – (3+11) +3.33,9
5. Німеччина – (3+15) +4.20,6
6. Чехія – (2+16) +4.39,6
7. Швейцарія – (2+19) +4.49,8
8. Україна – (1+10) +5.18,7
9. Польща – (3+10) +6.14.5
10. Фінляндія – (2+14) +6.16,4
11. США – (0+11) +6.23,1
12. Естонія – (1+13) +6.27,3

Прокрутити вгору