Олена Городна та Юлія Джима увійшли до основного складу збірної України з біатлону на сезон-2024/2025

У вівторок, 9-го квітня поточного року, в Києві відбулась прес-конференція Федерації біатлону України, присвячена підсумкам минулого сезону-2023/2024, а також оголошенню складів команди на наступний сезон-2024/2025. До складу жіночої команди включено двох представниць кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Андрій Казмірук) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – 33-річну випускницю магістратури факультету фізичної культури і спорту, олімпійську чемпіонку Ігор-2014 Юлію Джиму (на фото нижче) та 19-річну студентку третього курсу цього ж факультету Олену Городну).

У прес-конференції брали участь президент Федерації біатлону України Іван Крулько, старший тренер жіночої збірної України Микола Зоц, спортсмени Віталій Мандзин та Христина Дмитренко. Вступну промову проголосив Президент НОК України Вадим Гутцайт, а новий старший тренер чоловічої збірної України Надія Бєлова підключилась по відеозв’язку, але через застуду змушена була обмежитись лише коротким привітанням учасникам та вболівальникам.

Говорячи про склад команди на наступний сезон, Іван Крулько акцентував увагу на тому, що тренерський штаб команд зазнав певного омолодження – до роботи в першій збірній долучаться молоді фахівці Дмитро Івасенко та Олександр Артюх, які минулого сезону працювали з юніорською командою. Також сервіс-групу команди А посилить Сергій Семенов, завданням якого буде не лише безпосередня допомога у підготовці лиж, а й робота з виробниками змащень та отримання передового європейського досвіду у цій сфері. Головним тренером команди Б став Роман Прима, а юніорською командою керуватиме Олександр Кравченко.

Щодо спорстменів, то на літні збори вирушить розширений склад з 11-ти чоловіків та 13-ти жінок. До нього увійдуть:

чоловіки – Дмитро Підручний (готуватиметься окремо з Юраєм Санітрою), Антон Дудченко, Віталій Мандзин, Тарас Лесюк, Артем Тищенко, Богдан Цимбал, Денис Насико, Руслан Ткаленко, Степан Кінаш, Богдан Борковський та Сергій Супрун;

жінкиЮлія Джима (готуватиметься окремо за програмою Уроша Вєлєпєца), Христина Дмитренко, Анастасія Меркушина, Ірина Петренко, Анна Кривонос, Олександра Меркушина, Любов Кип’яченкова, Олена Городна (на фото нижче), Юлія Городна, Надія Бєлкіна, Лілія Стеблина, Ксенія Приходько та Тетяна Тарасюк.

Звертає на себе увагу відсутність двох спортсменів, яких впродовж останніх років ми звикли бачити в основі нашої збірної. Дар’я Блашко, за словами президента федерації, вирішила зробити перерву у біатлоні і наразі не готуватиметься до сезону, а Микола Зоц додав, що сьогоднішній стан Даші внаслідок проблем зі здоров’ям не дозволяє змагатись на найвищому рівні. Щодо Артема Прими, то Іван Крулько сказав, що наш досвідчений біатлоніст залишається в біатлоні, але ще не вирішив для себе питання про подальшу участь у міжнародних стартах.

Також відсутня у списку збірної України на сезон-2024/2025 випускниця аспірантури нашого закладу вищої освіти, ще одна олімпійська чемпіонка Ігор-2014 Олена Білосюк, яка достроково завершила минулий сезон-2023/2024 через операцію на колінах. Швидше за все, вона завершила кар’єру.

На питання про формат продовження співпраці з Юраєм Санітрою, президент федерації повідомив, що словацький фахівець буде працювати з Дмитром Підручним, як міні-команда. Водночас винагороду за роботу Юрай отримуватиме за рахунок меценатів, які таким чином погодились підтримати нашу команду.

Водночас Іван Крулько підкреслив, що мріє про те, щоб в українській команді працювали саме вітчизняні фахівці. Для цього Федерація стимулює підвищення кваліфікації молодих тренерів, але очікує й ініціативи з їхнього боку. І лише в разі, якщо буде очевидною необхідність підсилення тренерського штабу, не виключене звернення до допомоги іноземних спеціалістів. Втім з відповіді було очевидно, що це – питання не раніше ніж післяолімпійської перспективи.

Ще однією цікавинкою прес-конференції стало представлення форми (на фото вище), в якій команда виступатиме наступного сезону. Відтепер Федерація біатлону України співпрацюватиме з фірмою Löffler, яка наразі дуже обережно виходить на біатлонний ринок, і до цього постачала форму лише збірній Австрії. Тепер до цієї компанії долучилась і збірна України.

На питання до Віталія Мандзина, який проводитиме свій останній сезон в юніорській категорії, сам спортсмен відповів, що пріоритети в сезоні залежатимуть від показаних результатів. Але сам би він хотів, зосередившись переважно на дорослих змаганнях, все ж і взяти участь у юніорському чемпіонаті світу, представивши там Україну на найвищому рівні.

 

За матеріалами сайту biathlon.com.ua

Прокрутити вгору