Сноубордистка Аннамарі Данча на етапі Кубка світу в Австрії показала свій найкращий результат у сезоні-2023/2024

Українська сноубордистка Аннамарі Данча показала свій найкращий результат у сезоні Кубка світу поточного сезону-2023/2024. На етапі в австрійському Бад-Гаштайні 33-річна уродженка Закарпаття, яка навчається в аспірантурі (науковий керівник – доцент, кандидат наук з фізичного виховання і спорту Ольга Зіньків) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського посіла сьоме місце у паралельному слаломі.

Сезон Кубка світу-2023/2024 стартував у грудні 2023 року. Дотепер найкращим результатом Аннимарі Данчі було десяте місце на попередньому етапі з паралельного слалому в швейцарському Давосі, де вона вперше у сезоні подолала кваліфікацію. Раніше, на італійських етапах в Кортіно-д’Ампеццо із супергіганту вона завершувала змагання у кваліфікації. При цьому була кращою серед українців, але вище 17-го місця піднятися не змогла.

Натомість на змаганнях у Бад-Гаштайні аспірантка кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Орест Стефанишин) Аннамарі Данча не лише пройшла кваліфікацію, а й вперше з січня 2023 року вийшла у чвертьфінал на етапі Кубка світу.

На звітному етапі вона показала шостий загальний результат у кваліфікації паралельного слалому – 57,58 секунди та вийшла в 1/8 фіналу. Суперницею Данчі за вихід до чвертьфіналу стала нідерландка Мішель Деккер. У напруженій боротьбі українка випередила опонентку на 0,15 секунди та пробилась у ТОП-8.

У чвертьфіналі Аннамарі Данча змагалась зі швейцаркою Жюлі Цогг та поступилась з відставанням у 0,23 секунди. У підсумку українка посіла сьоме місце, а переможницею змагань стала німкеня Рамона Гофмайстер.

Зазначимо, що сьоме місце – це повторення третього найкращого результату для Данчі на рівні Кубка світу. Рекорд українки – п’яте місце в гігантському слаломі у швейцарському Скуолі у 2020 році. Окрім того, Данча уп’яте в кар’єрі потрапила у ТОП-8 Кубка світу та вдруге – на етапі в Бад-Гаштайні.

5 НАЙКРАЩИХ РЕЗУЛЬТАТІВ АННИМАРІ ДАНЧІ У КАР’ЄРІ НА КУБКУ СВІТУ:

5-е місце
Скуоль, паралельний гігантський слалом
(11 січня 2020)

6-е місце
Бад-Гаштайн, паралельний слалом
(10 січня 2023)

7-е місце
Бад-Гаштайн, паралельний слалом
(16 січня 2024)

7-е місце
Скуоль, паралельний гігантський слалом
(9 березня 2019)

8-е місце
Бансько, паралельний гігантський слалом
(26 січня 2018)

Нагадаємо, Аннамарі Данча (дівоче прізвище – Чундак), яка народилася 26-го березня 1990 року в селі Оноківці Ужгородського району Закарпатської області, є срібною призеркою чемпіонату світу-2019, що відбувся в Парк-Сіті (США) у паралельному слаломі та дворазова срібна призерка Всесвітніх зимових студентських Універсіад (турецький Ерзерум-2011 та казахстанський Алмати-2017) у паралельному гігантському слаломі. Учасниця чотирьох зимових Олімпійських ігор (Ванкувер-2010, Сочі-2014, Пхьончхан-2018, Пекін-2022). Її найкращий результат – 16-е місце в паралельному гігант-слаломі у Ванкувері-2010.