У провінції Канвондо в Південній Кореї сьогодні стартують IV зимові Юнацькі Олімпійські ігри-2024

2024-й Олімпійський рік розпочинає свою ходу з головного зимового молодіжного мультиспортивного форуму – IV зимових Юнацьких Олімпійських ігор, що пройдуть з 19-го січня по 1-е лютого у провінції Канвондо в Південній Кореї. У складі збірної України, яка загалом налічує 44 спортсмени, й двоє студентів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Олександр Пацаган та Дарина Федорчук, які захищатимуть спортивну честь синьо-жовтого прапора у гірських лижах і санному спорті відповідно.

Упродовж 14 днів, понад 1900 спортсменів з 80-ти країн віком від 15-ти до 18-ти років розіграють 81 комплект нагород у 15-ти видах спорту. Україна на змаганнях Канвондо-2024 буде представлена в 12-ти дисциплінах: біатлоні, гірськолижному спорті, кьорлінгу, лижному двоборстві, лижних гонках, стрибках на лижах з трампліна, санному спорті, скелетоні, сноубордингу, фігурному катанні на ковзанах, фристайлі, шорт-треку. Не буде українців у бобслеї, ковзанярському спорті та хокеї.

Зазначимо, що вперше пройдуть змагання зі змішаної естафети у лижних гонках, змішані командні гонки у лижному двоборстві та два індивідуальні старти з шорт-треку на дистанції 1500 м.

Юнацька збірна команда України (на фото нижче) буде представлена 44-ма атлетами, серед яких 24 хлопці та 20 дівчат. До складу офіційної делегації національної збірної також входить 19 тренерів і представників технічного персоналу та вісім осіб штабу на чолі з шефом місії – директором департаменту Олімпійського руху та спорту НОК України Іваном Бондарчуком.

Сьогодні, 19-го січня, відбудеться офіційна церемонія відкриття IV зимових Юнацьких Олімпійських ігор Канвондо-2024. Церемонія паралельно проходитиме одразу в двох місцях – у прибережному кластері Ігор на знаменитій арені «Каннинський овал», а також у гірському кластері на арені «Йонпхьон Доум».

Прапороносцями збірної України на церемонії відкриття в Каннині, яку відвідає більшість українських атлетів, хто вже прибув до Кореї, стануть скелетоніст Ярослав Лавренюк та біатлоністка Валерія Шейгас.

Церемонія відкриття змагань Канвондо-2024 розпочнеться о 13:00 за київським часом. В Україні пряма трансляція церемонії відкриття відбуватиметься на телеканалі Суспільне Спорт, а також буде доступною на сайті Olympics.com.

У складі збірної України на IV зимових Юнацьких Олімпійських іграх змагатимуться й двоє студентів першого курсу факультету фізичної культури і спорту нашого закладу фізичної культури, які навчаються на кафедрі зимових видів спорту. Зокрема, у змаганнях з гірськолижного спорту виступатиме Олександр Пацаган, якому рівно за тиждень, 26-го січня, виповниться 18 років. Вихованець КДЮСШ Славська, тренерка якого та за сумісництвом мама Ксенія Пацаган диплом про вищу освіту отримала у стінах ЛДУФК імені Івана Боберського, змагатиметься у чотирьох видах – спеціальному слаломі, слаломі-гіганті, супергіганті та альпійській комбінації.

А уродженка Кременця Дарина Федорчук, якій минулої осені, а саме 2-го вересня виповнилося 17 років, виступатиме на одномісних санях у турнірі з санного спорту, який прийматиме льодова санно-бобслейна траса Alpensia, де були визначені чемпіони та призери ХХІІІ зимової Олімпіади-2018. Зазначимо, що вихованка тренера Тернопільської обласної ДЮСШ зимових видів спорту Надії Казмірук на початку минулого сезону-2022/2023 отримала важку травму – перелом ноги. Тож до тренувань і виступів на змаганнях повернулася після тривалого лікування та реабілітації вже у нинішньому сезоні-2023/2024. Тим не менше, немає жодних сумнівів, що Дарина, як і Олександр та зрештою й усі члени юнацької олімпійської збірної України, зроблять усе можливе і навіть неможливе, аби якнайкраще представити свою Батьківщину на головних наразі для них стартах в їхній кар’єрі, яка за великим рахунком тільки починається.

Додамо, що з повним складом юнацької олімпійської збірної України на IV зимових Юнацьких Олімпійських іграх в Канвондо-2024 та тренерами команди і особистими наставниками спортсменів можна ознайомитися за посиланням.

Прокрутити вгору