Троє хокеїстів ЛДУФК допомогли збірній України розгромити команду Південної Кореї у стартовій грі відбору на зимову Олімпіаду-2026

Національна збірна України з хокею напередодні, 8-го лютого, розпочала олімпійський прекваліфікаційний турнір з переконливої перемоги над командою Південної Кореї з рахунком 4:0. Вадим Мазур, Олексій Ворона, Андрій Денискін і Данило Трахт закинули супернику по шайбі. А голкіпер «синьо-жовтих» Едуард Захарченко зробив шатаут (залишив свої ворота «сухими»), до якого долучилися й троє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – студент п’ятого курсу факультету післядипломної та заочної освіти Артур Чолач, магістрант другого року навчання факультету фізичної культури і спорту Іван Сисак та випускник бакалаврату цього факультету минулого року Євген Ратушний, які грають в лінії захисту.

Південна Корея – Україна – 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

8 лютого. Сосновець (Польща). ArcelorMittal Park. 231 глядач. Початок – 21:00

ПІВДЕННА КОРЕЯ: Лі Йон-Сон (Га Чжун-Го, 50:03); Нам Гі-Ду – Сон Гьон-Чол, Лі Чон-Мін – Гон Чжун-Вук – Шін Сан-Гун; Кім Гюн-Сео – Чжон Го-Гюн; Лі Чон-Гюн – Лі Гюн-Сун – Кан Юн-Сок; Лі Дон-Ку – Лі Сун-Чжа; Ан Чжін-Гуй – Лі Юн-Чжун – Ба Сан-Го; Чжі Гьо-Сок – Кон Ю-Чан, Кім Сі-Гван – Кім Сан-Вук – Кім Сан-Йоб.

Головний тренер – Кім Ву-Чжа.

УКРАЇНА: Захарченко; Гребеник – Пангелов-Юлдашев, Лялька – Мазур – Морозов; Сисак – Мережко, Трахт – Захаров – Пересунько; Чолач – Ратушний, Ворона – Фадєєв – Денискін; Панченко – Куцевич – Бородай; Андрейків, Коренчук.

Головний тренер – Дмитро Христич.

Шайби: 0:1 – Мазур (Лялька, Морозов), 14:10; 0:2 – Ворона (Бородай, Куцевич), 22:10; 0:3 – Денискін (Пангелов-Юлдашев), 49:31; 0:4 – Трахт (Пересунько, Мережко – у більшості), 50:03.

Як і в товариському матчі дводенної давнини, корейці зі стартових секунд запропонували нашій команді гру в шаленому темпі. Наші хокеїсти були готовими до такого повороту подій, діяли дисципліновано, чітко виконуючи тренерське завдання. У другій половині першого періоду, щоправда, без кількох провалів не обійшлося, але позаду у рамці воріт надійно грав Едуард Захарченко. А на 15-й хвилині українці повели в рахунку після того, як Вадим Мазур взяв гру на себе і переграв воротаря суперників Лі Йон-Сона, вийшовши з ним на віражі один в нуль – 1:0.

Можливо, визначальним у цій зустрічі став другий гол, який українці провели на старті другого періоду. То Олексій Ворона з п’ятака замкнув передачу Владислава Куцевича і зробив перевагу нашої команди комфортнішою – 2:0. Трохи згодом Ігор Мережко обікрав суперників на власній синій лінії і втік з воротарем суперників на побачення. Зупинити капітана «синьо-жовтих» корейцям вдалося лише з порушенням правил. Судді призначили булліт, який Олександр Пересунько реалізувати не зміг.

Третю шайбу, яка зняла питання про переможця, в середині третього періоду закинув Андрій Денискін, який вдало зіграв на добиванні після кидка від синьої лінії Пилипа Пангелова-Юлдашева – 3:0. А за лічені миті, вже після того, як корейці опинилися в меншості, чисельну перевагу реалізував Данило Трахт, поставивши в матчі переможний знак оклику – 4:0!

Тож перший крок підопічними Дмитра Христича зроблений. Але попереду вочевидь ключовий матч турніру проти господарів, збірної Польщі, яка стартувала з перемоги над національною командою Естонії також з рахунком 4:0. Відбудеться українсько-польське протистояння на льодовій ковзанці ArcelorMittal Park вже сьогодні, 9-го лютого. Початок – о 21:15 за київським часом.

Прокрутити вгору