Україна закликає МОК застосувати санкції проти олімпійського комітету росії через включення ним до свого складу регіональних організацій незаконно окупованих українських територій

Міністр молоді і спорту України, президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт звернувся з офіційним листом до Президента Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха, в якому засуджує включення до складу олімпійського комітету росії регіональних олімпійських рад незаконно окупованих українських територій – так званих луганської народної республіки (лнр), донецької народної республіки (днр), а також Херсонської і Запорізької областей.

«Від імені Національного олімпійського комітету України просимо прийняти наші найвищі запевнення у повазі щодо дій та кроків Міжнародного олімпійського комітету для підтримки України та українського спорту.

Згідно з останніми новинами, опублікованими на сайті олімпійського комітету росії, він визнав регіональні організації з незаконно анексованих українських територій.

Олімпійські ради так званих луганської народної республіки (лнр), донецької народної республіки (днр), херсонська та запорізька олімпійські ради були прийняті до складу олімпійського комітету росії на засіданні виконкому 5-го жовтня 2023 року. А олімпійська рада Севастополя та олімпійська рада Криму були прийняті в окр у 2016 році.

Включення окр організацій, які представляють тимчасово окуповані території України, є брутальним і явним порушенням Олімпійської хартії, зокрема: її Основоположного принципу 5, Правил 1 (2), 27 (2.2), 27 (5), 28 (5), оскільки територіальна юрисдикція олімпійського комітету росії не збігається з законодавчо визнаними кордонами росії. Тобто окр, як організація, що належить до олімпійського руху, не виконує своїх зобов’язань щодо дотримання положень Олімпійської хартії, не забезпечує дотримання Олімпійської хартії у своїй країні та бере участь у діяльності, що суперечить Олімпійській хартії.

При цьому Національний олімпійський комітет України звертається до Вас, пане Бах, з проханням винести питання про дане порушення на розгляд наступного засідання Виконкому МОК та застосувати санкції, встановлені Олімпійською хартією, за таке грубе порушення принципів і основ олімпійського руху.

Ми сподіваємося, що МОК вживе всіх належних заходів, щоб бути непримиренними до порушників Олімпійської хартії та забезпечити, щоб спорт залишався поза політикою, відкритий для тих, хто дотримується Олімпійської хартії та олімпійських цінностей», – йдеться у тексті листа.

Додамо, що за інформацією Укрінформу, у відповідь на офіційний лист-звернення президента НОК України Вадима Гутцайта від 6-го жовтня, президент МОК Томас Бах повідомив, що очолювана ним організація розпочала процедуру розслідування з приводу визнання олімпійським комітетом росії регіональних організацій незаконно анексованих українських територій та їх включення до свого складу. Зокрема, відповідне питання буде винесене на розгляд засідання виконкому МОК, який пройде цього тижня у Мумбаї (Індія).

 

За матеріалами mms.gov.ua

Прокрутити вгору