Вадим Кравчук – срібний призер міжнародного турніру зі стрибків у висоту в німецькому Вупперталі

У німецькому Вупперталі минулими вихідними відбувся традиційний міжнародний турнір зі стрибків у висоту. За підсумками змагання серед чоловіків на другу сходинку медального п’єдесталу пошани зійшов українець Вадим Кравчук (на фото нижче) – випускник кафедри легкої атлетики (в.о. завідувача – доцент, кандидат педагогічних наук Володимир Конестяпін) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

27-річний стрибун у висоту Вадим Кравчук успішно виступив на третьому турнірі поточного зимового сезону-2024. Після п’ятого місця на ювілейному, ХХV Меморіалі Олексія Дем’янюка у Львові (210 см), який приймав Універсальний манеж НСК СКІФ нашого університету, та перемоги на турнірі Meeting saut en Hauteur Hirson у Франції (218 см), підопічний заслуженого тренера України Валерія Лебедюка, який вищу освіту також здобув у стінах ЛДУФК імені Івана Боберського, виступав у німецькому місті Вупперталі.

З другої спроби Вадим Кравчук повторив свій кращий результат зимового сезону-2024 – 218 см. Далі з першої спроби подолав 222 см, а за ними й 225 см. Таким чином українець повторив свій особистий рекорд у приміщенні, встановлений у 2021 році в Києві.

Далі Вадим спробував підкорити планку на висоті 228 см, однак не вдалося. Таку висоту подолав лише чех Ян Штефела (на фото нижче – по центру), який і став переможцем. А Кравчук показав другий результат, відповідно виборовши срібну нагороду (на фото нижче – зліва). Трійку призерів доповнив 25-річний Альперен Асет з Туреччини (на фото нижче – справа), який так само, як і українець, стрибнув на 225 см, але використав при цьому більше спроб, тож став володарем «бронзи».

Відзначимо, що результат Вадима Кравчука нині п’ятий у світовому топ-листі сезону. А лідирує інший українець – 20-річний Роман Петрук з Бердичева Житомирської області, який на командному чемпіонаті України, що 20–21 січня відбувся у Києві, в легкоатлетичному манежі КМШВСМ, встановив особистий рекорд – 228 см. Також у ТОП-10 22-річний Олег Дорощук із Кропивницького з результатом 224 см. Нагадаємо, цей результат він показав 12-го січня нинішнього року на ювілейному, ХХV Меморіалі Олексія Дем’янюка у Львові.

Змагався минулими вихідними й провідний український стрибун у висоту – дворазовий фіналіст Олімпійських ігор, бронзовий призер чемпіонатів світу та Європи Андрій Проценко (на фото нижче). Випускник ЛДУФК імені Івана Боберського відкрив новий змагальний сезон у Франції. 35-річний атлет з Херсону виступав на міжнародному турнірі у місті Валь-де-Рей.

У першій спробі українець подолав 205 см, а потім виконав невдалу спробу на 210 см і переніс висоту на 215 см. Проте стрибок на ній також не вдався – причиною став спазм, через який Андрій достроково припинив змагання. У підсумку вихованець заслуженого тренера України Геннадія Зуєва, який також є випускником нашого університету, з результатом 205 см посів восьме місце.

Прокрутити вгору