Вшанування пам’яті львівських професорів, розстріляних нацистами 4-го липня 1941 року (Фото)

У вівторок, 4-го липня поточного року, у Львові, за участі делегації Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, відбулися заходи вшанування пам’яті львівських професорів, яких нацисти розстріляли в ніч на 4-е липня 1941 року на Вулецьких пагорбах. Присутні поклали квіти до монументу та до хреста на місці розстрілу. Духовенство відслужило поминальний молебень.

Щороку в цей день представники освітнього середовища Львівщини згадують трагічні сторінки спільної для України й Польщі історії. Під покровом ночі нацисти, які окупували Львів, заарештували й розстріляли майже півсотні польських учених і викладачів, а також їх сім’ї.

Біля монументу, який постав у вигляді каменів, що символізують десять Божих заповідей, де порушена п’ята заповідь – «Не вбий!», священнослужителі відправили поминальний молебень.

Участь у заході взяли Державний секретар Міністерства фінансів та регіональної політики Республіки Польща Малгожата Яросінська-Єдинак, керівництво обласних структур, зокрема заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, директор департаменту міжнародно-технічної допомогти та співробітництва Львівської ОВА Роман Шепеляк, ректори львівських та польських вишів, дипломатичний корпус, духовенство, громадськість.

Присутні також поклали квіти до монументу та до хреста на місці розстрілу.

 

ДОВІДКОВО

Вночі проти 4-го липня 1941 року окремі відділи групи спеціального призначення «Галичина» при Поліції Безпеки та Служби Безпеки під командуванням бригаденфюрера СС Карла Ебергарда Шьонарта арештували 21-го професора вищих навчальних закладів Львова, а також їх рідних, осіб, що перебували в помешканнях на момент арешту, слуг – загалом 52 особи.

Після коротких допитів, приблизно о четвертій годині ранку 4-го липня 1941 року, заарештованих вивели на узгір’я Вулецьких пагорбів, до заздалегідь викопаної ями. Почергово, групами по четверо осіб, підводили до неї та розстрілювали.

4-го липня 2011 року, в 70-у річницю трагедії, за ініціативою міських голів Львова та Вроцлава, у Львові відкрили пам’ятник убитим львівським професорам.

За матеріалами сайту loda.gov.ua

Прокрутити вгору