XVIII Наукова конференція «Моделювання та інформаційні технології у фізичному вихованні і спорті»: нові горизонти (Фото)

19–23 вересня 2023 року відбулася XVIII Наукова конференція «Моделювання та інформаційні технології у фізичному вихованні і спорті» за участю закордонних учених. За традицією промотором конференції став колектив кафедри стрільби і технічних видів спорту нашого Університету.

Неспокійні часи для нашої країни потребують креативних підходів для діяльності науковців і педагогів. Та попри війну повноцінна наукова дискусія має тривати і концептуалізуватися. Цього разу основну частину конференції було вирішено проводити у найбільш безпечній місцевості – на Закарпатті, у привітному місті Берегове. Тут нам пощастило заручитися підтримкою одного із провідних вишів області – Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ (ЗУІ). Ця освітня установа відзначається європейським підходом у наданні освітніх послуг, доброю матеріальною базою, мультикультурним науково-педагогічним складом працівників, оригінальністю академічного життя.

Враховуючи безпекову ситуацію та значний інтерес українських і закордонних учасників, які прагнули безпосереднього наукового спілкування, керівництво Інституту відгукнулося на нашу ініціативу і гостинно відчинило двері закладу для конференції, а колектив кафедри географії та туризму взяв активну участь в організації заходу.

Серед учасників наукового форуму були представники 27 закладів та організацій. Значну кількість дослідницьких матеріалів подано з-за кордону, що є результатом тісної співпраці організаторів із закордонними партнерами, а також цьому сприяла можливість користуватися трьома робочими мовами конференції – українською, польською й англійською.

 

Окрім організаторів і співорганізаторів конференції,
безпосередню участь у конференції взяли представники таких закладів та організацій:

 • Волинський національний університет імені Лесі Українки, м. Луцьк, Україна
 • Інститут прикладних проблем механіки і математики імені С. Підстригача НАН України
 • Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна
 • Львівська філія ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Україна
 • Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Україна
 • Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнології ім. С.З. Ґжицького, Україна
 • Львівський національний університет імені Івана Франка, Україна
 • Міжнародний центр корекції постави Оксани Слінько «Академія Грація», м. Львів, Україна
 • Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», м. Харків, Україна
 • Національний лісотехнічний університет України, Львів, Україна
 • Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, м. Миколаїв, Україна
 • Національний університет «Львівська політехніка», Україна
 • Національний університет фізичного виховання і спорту, м. Київ, Україна
 • Федерація військового хортингу України
 • Харківська державна академія культури, Україна
 • Харківська державна академія фізичної культури, Україна
 • Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, Україна
 • Харківський фаховий коледж спорту, Україна
 • Хмельницький інститут соціальних технологій, Україна
 • Центр математичного моделювання Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України
 • Школа підготовки снайперів Збройних сил України
 • Академія фізичного виховання і спорту імені Єнджея Снядецького з Ґданська, Польща
 • Вищої школи демократії у Гродзьонзу, Польща
 • Університет Клайпеди, Klaipeda, Литва
 • Сієнський університет, Італія

Програма конференції передбачала проведення практичного семінару із розвитку стрілецьких видів спорту на далекі дистанції із проведенням всеукраїнського турніру для стрільців (19 вересня, *з міркувань безпеки місце, прізвища учасників та фото з місця події не подаємо), безпосередню наукову частину у місті Берегове (21–22 вересня) та участь у відкритому шаховому турнірі із швидких шахів «Кубок ужгородської осені 2023» (23 вересня, м. Ужгород).

Конференцію урочисто відкрив завідувач кафедри стрільби та технічних видів спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, професор Богдан Виноградський.

Учасників привітав проректор з наукової роботи та питань якості освіти Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ Дюло Фодор, який наголосив на важливості наукової співпраці між закладами освіти і науки України.

Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Львівського державного університету фізичної культури, професор Андрій Вовканич відзначив високий рівень співробітництва між двома установами та назвав відрадним той факт, що кількість учасників конференції щороку зростає.

Під час пленарного засідання професор нашого Університету Олег Рибак виступив з доповіддю «Передумови моделювання живих систем». Професор Харківської державної академії фізичної культури Олег Худолій ознайомив присутніх з особливостями підготовки рукопису до їх публікації в різних наукових журналах. Проректор ЗУІ Дюло Фодор і викладачі кафедри географії та туризму Олександр Бергхауер і Аттіла Товт представили спільну презентацію «Можливості туристичного використання дерев’яних храмів Закарпаття».

Упродовж дня учасники конференції заслухали доповіді лекторів відомих українських та закордонних ЗВО.

22 вересня конференція продовжилася обговоренням важливих питань в рамках секційних засідань.

Робота конференції відбувалася у форматі доповідей, дискусій та обговорень
за такими напрямами
:

 1. Моделювання об’єктів і процесів у біологічних та природних системах.
 2. Моделювання як метод наукового пізнання складних об’єктів і процесів у фізичному вихованні. Проблеми механіки людини. Ергометрія.
 3. Інформаційні технології і технічні засоби у фізичному вихованні та спорті.
 4. Моделювання і прогнозування розвитку рухових здатностей людини, процесу підготовки та підготовленості спортсменів.
 5. Аспекти безпеки у фізичному вихованні та спорті.
 6. Непараметричне моделювання соціокультурних процесів у фізичному вихованні та спорті.
 7. Моделювання та інформаційне забезпечення туристичної діяльності.

У рамках конференції відбулася також презентація видань авторства науково-педагогічних працівників кафедри стрільби та технічних видів спорту ЛДУФК і кафедри географії та туризму ЗУІ, які безпосередньо стосувалися тематики конференції. Зокрема презентовано найновішу версію практичного посібника на допомогу снайперам. Також керівник нашого редакційно-видавничого відділу Оксана Борис і проректор Дюло Фодор обмінялися досвідом видавничої діяльності у закладах.

Надзвичайно цінною і пізнавальною була екскурсія Закарпатським угорським інститутом імені Ференца Ракоці ІІ, яку провела представниця туристично-інформаційного центру «Ракоці-тур» Ванесса Бірток. Учасники оглянули навчальні аудиторії, бібліотеку, медіацентр ім. Ракоці, актову залу – Атріум, спортивно-оздоровчий центр Інституту.

Варто особливо відзначити культурно-відпочинкові моменти конференції, гостинно організовані господарями, а саме відвідання винного погреба сім’ї Параска і термальних басейнів комплексу «Жайворонок».

Підсумовуючи результати наукового форуму, учасники прийняли таку резолюцію.

Основна мета наукової конференції – напрацювання наукових підходів до розв’язання проблем, пов’язаних з методологічною проблемою моделювання складних біотехнічних систем у спорті, фізичному вихованні, туристичній діяльності, руховій активності людини, а також окреслення сучасних технологій інформаційного забезпечення біологічних та біотехнічних систем фізичної активності людини.

 

Пропозиції учасників конференції
за результатами представлених доповідей та загальної дискусії
:

 • Тематика доповідей, склад учасників конференції засвідчила, що питання моделювання та інформаційного забезпечення фізичної активності людини є невичерпним джерелом наукових наративів.
 • Опублікувати доповіді учасників наукової конференції «Моделювання та інформаційні технології у фізичному вихованні та спорті» у збірнику матеріалів конференції, який розмістити в pdf-форматі на сайті Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського і передати для розміщення в репозитарії бібліотеки Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ.
 • Розвивати спільну наукову і освітню діяльність між закладами вищої освіти, науковими установами України і зарубіжних країн, де провадяться дослідження з моделювання та інформаційного забезпечення складних біомеханічних систем, зокрема рухової діяльності людини у взаємодії із зовнішнім середовищем.
 • Зміцнити зв’язок освіти з науковими дослідженнями, залучати студентів та аспірантів до вирішення наукових проблем, пов’язаних з моделюванням, кінезіологією, інформаційним забезпеченням фізичного виховання і спорту.
 • Продовжити обмін досвідом і забезпечити можливість ведення дискусій із сучасних проблем моделювання та інформаційного контролю біологічних об’єктів між ученими, які представляють різні ЗВО України і зарубіжних країн.
 • Популяризувати та дотримуватись усіх норм академічної / дослідницької доброчесності.

Ми щиро дякуємо за активну участь у нашій конференції всім її учасникам. Особлива вдячність нашим співорганізаторам – колективу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, а зокрема проректорові Дюлові Фодору та викладачам кафедри географії та туризму Атіллі Товту й Олександрові Бергхауру за надзвичайно тепле і щире прийняття на сонячному Закарпатті.

Сподіваємося, що цей науковий захід, став мотиваційним чинником для подальшого співробітництва і дослідницької активності у цей нелегкий час. Плануємо не менш цікаву зустріч й у 2024 році!

 

Оргкомітет конференції
Фото Лани Афандієвої

Прокрутити вгору