Євген Приступа зустрівся з Валерією Теретою – золотою медалісткою ІІІ Європейських ігор-2023 з веслуваннях на каное

Ректор Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, професор Євген Приступа зустрівся з студенткою четвертого курсу факультету фізичної культури і спорту нашого вишу Валерією Теретою, яка стала разом з Людмилою Лузан творцем першої золотої медалі України на ІІІ Європейських іграх-2023, що тривають у польському Кракові.

На зустріч з очільником рідного Університету золота медалістка континентального мультиспортивного форуму Валерія Терета прийшла разом із завідувачем кафедри зимових видів спорту – заслуженим тренером України, доцентом Орестом Стефанишиним, деканом факультету фізичної культури і спорту – кандидатом наук з фізичного виховання і спорту, доцентом Ігорем Ріпаком та відповідальним за спортивну роботу в Університеті – доцентом кафедри спортивних і рекреаційних ігор, кандидатом наук з фізичного виховання і спорту Валерієм Мельником.

Звісно, Валерія принесла з собою на зустріч з ректором здобуту на континентальному мультимедальному спортивному форумі в Кракові нагороду – золоту медаль ІІІ Європейських ігор-2023.

Впродовж розмови, яка розпочалася з привітань від ректора, Валерія Терета розповіла про пережиті емоції й враження та хід змагань на Криспінувській затоці у Кракові, яка приймала змагання з веслування на байдарках і каное в програмі ІІІ Європейських ігор-2023. Звісно, найбільше розмов було про фінальну гонку жіночих каное-двійок на дистанції 500 м, де Валерія в дуеті з Людмилою Лузан вибороли перше місце.

«Після того, як ми фінішували, були трохи шоковані, що нам вдалося вибороти «золото». І хоч ми на це сподівалися ще до старту заїзду, але особисто я повірити ніяк не могла в нашу перемогу. Для мене це перший дорослий старт такого рівня, і ми лише нещодавно з Людою разом почали виступати в каное-двійці. Я щаслива, що не підвела її, адже вони з Анастасією Четверіковою впродовж попередніх сезонів задали високу планку та привчили українських вболівальників до гучних перемог на найбільш престижних змаганнях. Тому мені було важливо втримати цей рівень, довести всім, що жіноче каное в Україні – це дуже сильний вид», – розповіла Валерія.

Говорили й про плани Валерії на майбутнє. Спортсменка розповіла, що відпочивати наразі немає коли. Адже попереду чемпіонат світу, на якому їм з Людмилою ще необхідно завоювати ліцензії на ХХХІІІ літні Олімпійські ігри в Парижі-2024.

Нагадаємо, 22-го червня, у польському Кракові, де в неділю, 2-го липня, завершаться ІІІ Європейські ігри-2023, першу нагороду, і одразу золоту, до медальної скарбнички України приніс дует веслувальниць-каноїсток у складі Людмили Лузан з Полтавщини та Валерії Терети – студентки четвертого курсу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, тренерами якої є випускники нашого вишу Михайло Поцюрко і Микола Романович, а також Володимир Дець, який нині зі зброєю в руках боронить українську землю від рашистських загарбників.

Людмила Лузан та Валерія Терета виграли фінал жіночих каное-двійок на дистанції 500 м за участі дев’яти екіпажів. На фініші українки різким спуртом впевнено випередили суперниць з Іспанії та Угорщини, які стали володарками срібних і бронзових медалей відповідно. Чемпіонський час українок – 1 хвилина 58,233 секунди!

Прокрутити вгору