Юлія Ткач – найкраща спортсменка Львівщини за підсумками вересня

На традиційному щомісячному голосуванні членів виконкому Відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області було визначено найкращого спортсмена Львівщини у вересні 2023 року. За підсумками голосування переможницею першого місяця осені поточного року названо заслуженого майстра спорту України з вільної боротьби Юлію Ткач – зіркову випускницю кафедри атлетичних видів спорту та аспірантури Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, кандидата наук з фізичного виховання і спорту.

Одна з найбільш досвідчених та титулованих борчинь національної жіночої збірної України Юлія Ткач на чемпіонаті світу-2023 в столиці Сербії Белграді 18-го і 19-го вересня захищала спортивну честь синьо-жовтого прапора у ваговій категорії до 59 кг, де за нагороди змагалися 22 атлетки. Волею жереба підопічна заслужених тренерів України Олександра Ткача і Юрія Копитка свій черговий похід на медальний подіум планетарного форуму розпочала з 1/8 фіналу, де її суперницею була росіянка анастасія сідєльнікова, яка виступала під нейтральним статусом. На початку сутички українка програвала 1:4, але в середині другого періоду зуміла вийти вперед – 5:4. Втім, Юля не зупинилася на досягнутому, а продовжила свою атаку і поклала представницю країни-агресорки на лопатки! Звісно, що ні до початку, ні по завершенні сутички українка не потисла руку москалисі.

Не менш впевнено Ткач провела і чвертьфінальне протистояння проти норвежки Отіли-Аннетте Хойте. Представниця Країни Вікінгів, щоправда, на відміну від росіянки, не дозволила українці покласти себе на лопатки. Однак за шість хвилин сутички не спромоглася набрати бодай один бал. Натомість Юля заробила п’ять пунктів і в підсумку рефері підняв саме її руку на знак «сухої» впевненої перемоги за балами – 5:0. А от в півфіналі проти німкені Елени-Хайке Брюггер, аби покласти суперницю на туше, Ткач вистачило 73 секунди. Причому на цей момент вона уже вела в рахунку 2:0.

Суперницею Юлії Ткач у «золотому» фіналі була китаянка Чжанг Ці. Протистояння видалося неймовірно напруженим, з невеликою кількістю результативних технічних дій. Загалом на двох суперниці набрали тільки п’ять балів, а коли пролунала сирена про закінчення шести хвилин боротьби, на табло горіли цифри 4:1 на користь Чжанг Ці…

Зауважимо, що для Юлії Ткач це вже п’ята нагорода чемпіонатів світу. У її колекції тепер є «золото» Ташкенту-2014, «срібло» Парижу-2017 і Белграду-2023 та «бронза» Лас-Вегаса-2015 і Будапешта-2018. А ще в свої 34 роки Юля, окрім блискучих успіхів на борцівських килимах, стала кандидатом наук з фізичного виховання і спорту та народила двох синочків, яких виховує разом зі своїм чоловіком і одним з тренерів Олександром Ткачем…

Нагадаємо, що цього року Юлія Ткач уже визнавалася найкращою спортсменкою місяця Львівщини – за підсумками лютого.

Прокрутити вгору