Юлія Ткач, Оксана Кухта і Тимур Гудима змагатимуться на чемпіонаті світу-2023 з вільної боротьби

У суботу, 16-го вересня поточного року, в столиці Сербії Белграді стартує чемпіонат світу з трьох видів спортивної боротьби – вільної серед чоловіків і жінок та греко-римської серед атлетів сильної статі, який завершиться 24-го вересня. Спортивну честь синьо-жовтого прапора у складі збірної України захищатимуть й троє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – зіркові випускниці Юлія Ткач і Оксана Кухта та студент третього курсу факультету фізичної культури і спорту Тимур Гудима.

Особливістю цьогорічного чемпіонату світу з трьох видів спортивної боротьби є те, що окрім власне нагород планетарного форуму в столиці Сербії борці розіграють й 90 ліцензій (у 18-ти олімпійських вагових категоріях – по шість в кожному з трьох видів боротьби) на ХХХІІІ літні Олімпійські ігри, які влітку 2024 року прийматиме Париж. Путівки до столиці Франції у кожній з олімпійських вагових категорій в Белграді отримають новоспечені чемпіони світу, срібні та по два бронзові призери, а також переможець додаткової сутички між двома атлетами, які програють у «малих» фіналах за «бронзу».

Відкриють програму змагань чемпіонату світу-2023 на килимі у сербській столиці представники вільного стилю, які змагатимуться впродовж чотирьох днів – з 16-го по 19-е вересня. Одним з наймолодших у складі збірної України в цьому виді боротьби буде Тимур Гудима (на фото нижче – крайній зліва у нижньому ряду) – 21-річний третьокурсник факультету фізичної культури і спорту, студент кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Він змагатиметься у ваговій категорії до 74 кг. Нагадаємо, цього року Тимур став срібним призером чемпіонату України, який навесні відбувся у Львові та наприкінці літа завоював у Хмельницькому «золото» XVIII літньої Всеукраїнської Універсіади-2023.

До вашої уваги склад українських «вільників» на чемпіонаті світу
(на фото вище)
:

▶ вагова категорія до 57 кг – Каміль Керімов
▶ вагова категорія до 61 кг – Валентин Блясецький
▶ вагова категорія до 65 кг – Ерік Арушанян
▶ вагова категорія до 70 кг – Ігор Никифорук
вагова категорія до 74 кг – Тимур Гудима
▶ вагова категорія до 79 кг – Василь Михайлов
▶ вагова категорія до 86 кг – Владислав Прус
▶ вагова категорія до 92 кг – Денис Сагалюк
▶ вагова категорія до 97 кг – Муразі Мчедлідзе
▶ вагова категорія до 125 кг – Олександр Хоцянівський

Слідом за чоловіками-вільниками на килими головної критої спортивної арени столиці Сербії вийдуть жінки, які змагатимуться з 18-го по 21-е вересня. Одним з лідерів нашої збірної є заслужений майстер спорту, випускниця факультету спорту та аспірантури Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, кандидат наук з фізичного виховання та спорту 33-річна Юлія Ткач (на фото нижче – п’ята зліва у верхньому ряду), яка виступатиме у ваговій категорії до 59 кг. Нагадаємо, наразі в її активі чотири медалі чемпіонатів світу – «золото» Ташкенту-2014, «срібло» Парижу-2017 та «бронзи» Лас-Вегаса-2015 і Будапешта-2018.

А у ваговій категорії до 65 кг змагатиметься ще одна випускниця кафедри атлетичних видів спорту нашого закладу вищої освіти 29-річна Оксана Кухта (на фото нижче – по середині верхнього ряду), яка за свою кар’єру здобула цілу низку нагород світових та континентальних першостей серед кадетів, юніорів і молоді, а на дорослому рівні її найвищими досягненнями є золота медаль з чемпіонату світу-2015 в Лас-Вегасі-2015 та срібна нагорода Євро-2016 у Ризі.

До вашої уваги склад української жіночої команди на чемпіонаті світу
(на фото вище)
:

▶ вагова категорія до 50 кг – Оксана Лівач
▶ вагова категорія до 53 кг – Ліля Горішна
▶ вагова категорія до 55 кг – Марія Винник
▶ вагова категорія до 57 кг – Аліна Грушина
вагова категорія до 59 кг – Юлія Ткач
▶ вагова категорія до 62 кг – Ірина Коляденко
вагова категорія до 65 кг – Оксана Кухта
▶ вагова категорія до 68 кг – Тетяна Сова
▶ вагова категорія до 72 кг – Манола Скобельська
▶ вагова категорія до 76 кг – Анастасія Алпєєва

Тож слідкуємо за виступами у Белграді Тимура Гудими, Юлії Ткач і Оксани Кухти, а також решти українських борців і борчинь, вболіваємо за них та чекаємо на гарні новини зі столиці Сербії.

Прокрутити вгору