«Лиш з тим народом числиться світ, що є здоровий, розумний, сильний і багатий!» (Фото)

Упродовж минулого тижня три групи першого курсу (14, 16, 17) факультету фізичної культури і спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського у межах програми навчальної дисциплін «Історія української культури» та «Історія фізичної культури» відвідали один із найдавніших львівських музеїв – Львівський історичний музей, що знаходиться на площі Ринок, 6. Саме там студенти змогли ознайомитися з цікавою та захоплюючою виставкою з нагоди 150-річчя від дня народження Івана Боберського.

Екскурсію провів доцент кафедри олімпійської освіти нашого закладу вищої освіти, кандидат філософських наук Ростислав Поліщук.

Походи та цікаві екскурсії в музеї стають хорошою традицією для студентів нашого Університету, який власне і має ім’я Івана Боберського. Недаремно наш заклятий ворог повсюдно намагається нищити українські музеї різноманітною зброєю, адже вони зберігають культурну спадщину і, відповідно, культурну пам’ять народу.

«Я вже неодноразово зазначав, що у сучасному світі музеї набувають неабиякого значення. На мою думку, так є насправді, адже музей дає змогу «підкорити час» – це така собі машина часу, позачасовий культурний феномен. Нині це не просто традиційні спеціалізовані заклади для зберігання артефактів, а повноцінна «додаткова реальність», яка надає неоціненну допомогу в дослідженні та вирішенні культурних, політичних та економічних проблем, що стоять перед суспільством у складному сьогоденні. Музеї нашої історії повинні стати превентивною зброєю, яка дасть змогу подолати окупанта й всіх хто захоче посягнути на кордони нашої рідної землі», – наголосив у ході екскурсії Ростислав Поліщук.

Виставка Ростиславом Миколайовичем була обрана не випадково, адже:

По-перше, цьогоріч ми святкуємо ювілейну дату з нагоди дня народження духовного наставника нашого Університету – Івана Миколайовича Боберського.

По-друге, тематика тижневих семінарських занять підпадає під період, в якому Іван Боберський жив і творив.

По-третє, саме відомі афоризми та моральні настанови Івана Боберського як ніколи на часі сьогодні, під час кровопролитної війни за ідентичність та життя українського народу.

Щодо самої виставки, то вона розкриває непересічний життєвий шлях Батька українського тіловиховання Івана Боберського (1873–1947) – видатного педагога, громадського та державного діяча, одного з перших популяризаторів фізичного виховання та спорту серед українців Галичини та української діаспори. Тут студенти ознайомилися з експонатами з Львівського історичного музею, які розповідають про повернення славного імені Івана Боберського після проголошення Незалежності України.

Подяка усім, хто долучився до цих екскурсій: університету – за сприяння, працівникам музею – за гостинність та професіоналізм, студентам – за проявлений інтерес.

«Байдужі гинуть!», – Іван Боберський.

 

Подяка силам оборони України за можливість навчатися!

Слава Україні! Героям Слава!

Прокрутити вгору