Каноїсти Віталій Вергелес і Тарас Міщук – бронзові призери чемпіонату світу-2023 з веслування

На водному каналі в німецькому місті Дуйсбург впродовж п’яти днів, з 23-го по 27-е серпня, тривав чемпіонат світу 2023 року з веслування на байдарках і каное. Особливістю цьогорічної світової першості було розігрування ліцензій на участь в ХХХІІІ літніх Олімпійських іграх-2024, що відбудуться наступного року в Парижі. Українська збірна, в складі якої змагалася й низка студентів і випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, в підсумку здобула дві бронзові медалі та дві олімпійські ліцензії.

Першу олімпійську ліцензію для України у веслуванні на байдарках і каное на ХХХІІІ літні Олімпійські ігри в Парижі-2024 завоював чоловічий екіпаж байдарки-четвірки на дистанції 500 м. Олег Кухарик, Дмитро Даниленко, Ігор Трунов та Іван Семикін стали бронзовими призерами світової першості.

Тим самим веслування на байдарках і каное стало вже десятим видом спорту, в якому наступного року у столиці Франції Парижі на Іграх-2024 змагатимуться українські олімпійці.

Аналогічний результат показав і український чоловічий квартет каное-четвірки на дистанції 500 м (на фото вище). На «бронзовий» щабель медального подіуму, поступившись екіпажам з Іспанії та Польщі – чемпіонам і срібним призерам відповідно, зійшли Андрій Рибачок, Дмитро Янчук та два випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Віталій Вергелес і Тарас Міщук. Зазначимо, що в цьому виді змагань олімпійські ліцензії не розігрувались.

А другу путівку до Парижу-2024 Україна виборола в жіночій каное-двійці на дистанції 500 м (на фото нижче). Дворазова олімпійська призерка Токіо-2020 Людмила Лузан та магістрантка факультету педагогічної освіти нашого Університету Валерія Терета, які літом нинішнього року в Кракові здобули перше українське «золото» ІІІ Європейських ігор-2023, у фіналі світового чемпіонату в Дуйсбургу посіли восьме місце, випередивши на фініші полячок. Ліцензії на Олімпіаду-2024 здобули вісім найкращих пар.

Додамо, що відбір у каное-двійці дає право українкам у Парижі-2024 виступати й на дистанції 200 м в каное-одиночці. Варто також відзначити, що у веслуванні на байдарках і каное олімпійські ліцензії не іменні, а на країну.

Прокрутити вгору