Професорсько-викладацький склад кафедри спортивного туризму

Скабара Роман Михайлович, посада – в.о. завідувача кафедри, доцент

Посада – доцент
кандидат географічних наук

• Міжнародний туризм;
  • Істрія туризму;
  • Організація анімаційних послуг;
  • Організація транспортних послуг;
  • Туристські ресурси України;
  • Туристичні ресурси регіону;
  • Туристське країнознавство;
  • Туризм неповносправних.

Дисертація на тему: «Суспільно-географічні аспекти злочинності (на матеріалах Львівської області)» захищена 2003 року.

Автор понад 20 друкованих праць.

Наукові праці

Феленчак Юлія Богданівна, посада – доцент

Посада – доцент
доктор економічних наук

• Організація екскурсійної діяльності;;
• Організація рекреаційних послуг;
•  Екскурсологія;
• Страхування та безпека в туризмі.

Освіта:
• Львівський національний університет імені Івана Франка;
• Інститут регіональних досліджень НАН України.
Етапи роботи в Університеті:
• 2006 – 2012 рр. – викладач кафедри туризму Львівського державного університету фізичної культури;
• 2013 – 2015 рр. – старший викладач кафедри туризму ЛДУФК;
• 2015 р. – по теперішній час – доцент кафедри спортивного туризму ЛДУФК.
Наукова діяльність:
• тема дисертації: Ризики демографічних втрат реґіону.
• напрямки наукових досліджень: туризм, соціальні аспекти розвитку туризму, готельне та ресторанне господарства, екскурсійна діяльність  та ін.

Автор понад 70 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі двох монографій та навчального посібника (у співавторстві).

Наукові праці

Е-mail: yufelenchak@yahoo.com

Ковалишин Володимир Романович, посада - доцент

Посада – доцент
кандидат економічних наук

Тимошенко Лідія Олексіївна, посада - старший викладач

Посада – Старший викладач
спортивне звання –
майстер спорту

• Організація анімаційної діяльності;
  • Спортивний туризм;
  • Спортивно-оздоровчий туризм
  • Організація краєзнавчо-туристської роботи.
Освіта:
  • Львівський державний інститут фізичної культури (1970 р., педагогічний факультет);
  • Аспірантура Київського державного інституту фізичної культури, (1975 р. спеціальність – фізична культура і спорт);
  • Аспірантура Львівського державного інституту фізичної культури, (2007 р. спеціальність – фізична культура і спорт).
Етапи роботи в університеті:
  • 2004–2015 рр. – старший викладач кафедри туризму ЛДУФК;
  • 2015– по теперішній час – старший викладач кафедри спортивного туризму ЛДУФК ім.  І.Боберського.

Спортивні досягнення:  Багаторазова чемпіонка та рекордсменка України та Львівщини в групі «Мастерс» з плавання, гірського туризму і гірськолижного спорту (гігант та супер гігант). Призер Європи з плавання (2011р.). Тричі чемпіонка Всесвітніх ігор ветеранів спорту в Греції, Афіни (2017р.). Другий призер чемпіонату України з високогірного сходження на вищу вершину Європи – західний Ельбрус (5642м.) серед ветеранів альпінізму. З 2004 – 2009 рік 6 разів виносила з своїми командами прапори України, Динамо та Львова на вершину  Ельбрус.

Майстер спорту з багатоборства ГПО (готовий до праці і оборони) України (100м. плавання, 100м., 1000м біг, метання гранати та кульова стрільба з гвинтівки на 50м.). Кандидат в майстри спорту з плавання, легкої атлетики, гірських лиж та лижних перегонів на 5 та 10 км. Рекордсменка та чемпіонка України з важкої атлетики серед ветеранів спорту і чемпіонка України по армрестлінгу.

За роки роботи підготувала 15 кандидатів в майстри спорту з літнього і зимового  багатоборства ГПО. Біля 3000 студентів навчила плавати, підготувала близько 500 студентів на знак – «Турист України» і розрядників з спортивного туризму. Спортивні команди під керівництвом Лідії Тимошенко багаторазові чемпіони та призери міста, області з гірського туризму та техніки спортивного туризму. Суддя інформатор на змаганнях в Києві – «Кубок олімпійських чемпіонів» з легкої атлетики.

Членство:  Суддя національної категорії з легкої атлетики, заступник президента Львівської обласної асоціації ветеранів спорту.

Науково-педагогічна діяльність:

• тренер відділення легкої атлетики ДЮСШ № 2 м. Львова (1970-1971); викладач (1971-1978);
  • старший викладач (1979-1986) кафедри фізичного виховання і спорту Львівського торгово-економічного інституту;
  • викладач фізичного виховання і методики фізичного виховання Львівського педагогічного училища  №1 (1986-1992);
  • спеціаліст вищої категорії педагогічного коледжу Львівського національного університету ім. Івана Франка  (1993- 2004);
  • старший викладач педагогічного коледжу Львівського національного університету  ім. Івана Франка (1995-2004);

Нагороди: За вагомий особистий, багаторічний внесок у розвиток спорту для всіх, досягнення високих показників у європейському рейтингу нагороджена подякою від Управління з питань фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації (18.10.2011 р.). За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, розвиток і популяризацію спорту, пропаганду ідей олімпізму, і особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність у Львівській області і у м. Львові неодноразово заохочувалась почесними відзнаками: подяка міського голови ( 2006, 2008, 2011 р.). Грамота обласної ради (2006, 2016, 2020 р.). Подяка Львівської обласної ради (2016, 2018 р.). Подяка від Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді. Наказ від 15.05.2023р. № 133. Подяка від Міністерства освіти і науки України (2023 р.).

Автор і співавтор 5 підручників і 3 методичних посібників. Автор і співавтор понад 85 науково-методичних статей, 9 навчальних і робочих програм, лекцій по 9 предметах, методичних та відеоматеріалів по3 предметах для студентів з різних форм навчання. Співавтор 2 наукових статей у науково метричному журналі Scopus.

Стаж педагогічної роботи у закладах вищої освіти 53 роки.

ORCID ID: 0009-0003-0354-0176

Лабарткава Костянтин Володимирович, посада - викладач